Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 21 Wrz 2017

    Rain 11°C 10°C

  • 22 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 14°C 10°C

Radio Plus Radom /REGION/Król zawitał na Konecczyznę

Informacje z regionu

Król zawitał na Konecczyznę

16 lipiec 2017 / Tekst
fot. konecki24.pl

Wizyta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i wspólna podróż królewskim szlakiem, otwarte mistrzostwa powiatu koneckiego w rzucie podkową czy zawody w biciu gwoździ. Za nami Kuźnice Koneckie.

Impreza rozpoczęła się już w sobotę, 15 lipca. Wtedy to w samo południe do Adamowa zawitał król Stanisław August Poniatowski. Było to przypomnienie historycznej wizyty, do której doszło przed 230 laty. W minioną sobotę król przywitał się z włodarzami oraz mieszkańcami Konecczyzny, odwiedził także Muzeum Ludowe, gdzie otrzymał specjalnie wybitą monetę. Kolejnym punktem orszaku był perzjazd do Radoszyc, gdzie zgodnie z tradycją sprawowana była Msza św. w języku łacińskim. Kolejnym punktem królewskiej wizyty był Piknik Królewski w Jacentowie.

Tradycyjnie już podczas Kuźnic Koneckich wręczono również wyróżnienia "Marka Konecka". Wśród wyróżnionych tą prestiżową nagrodą znaleźli się: Masarnia „Pod lasem” Zdzisława Wiklaka z Kapałowa, piekarnia Stanisław Dróżdż i spółka z Kozowa, Lokalna Grupa Działania „Nad Czarną i Pilicą”, Sypytkowski Sport Andrzeja Sypytkowskiego, Restauracja Leliwa w Końskich oraz Tygodnik Konecki. Wręczony został również Diament Marki Koneckiej, który trafił do Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. Rokrocznie podczas Kuźnic wręczane są także tytuły "Przyjaciół Kuźnic Koneckich". Nie inaczej było w tym roku, a wyróżnienia otrzymali: Gmina Ruda Maleniecka, Stowarzyszenie „Radosze” z Radoszyc oraz Auto-Komis Daniela Zycha z Rudy Białaczowskiej. Spotkanie zakończył koncert gitarowy Piotra Resteckiego.

Bogaty program miał również drugi dzień imprezy. W niedzielę w Parku Miejskim w Końskich królowały występy artystyczne. W ramach wydarzenia przeprowadzony został Przegląd Piosenki "Kuźnice Talentów". Po raz 13. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Koneckiego w Rzucie Podkową, zaprezentowały się również gminy powiatu koneckiego oraz powiatów "ziemi odrowążów". Nie zabrakło także zawodów w biciu gwoździ oraz eksplozji kolorów. Gwiazdą wieczoru była Natalia Szroeder.

Kużnice Koneckie odbyły się już po raz 18. Jest to sztandarowa impreza powiatu koneckiego.

fot.: konecki24.pl:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4