Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Opady

17°C

Radom

Opady

Wilgotność: 62%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 23 Sie 2017

    Opady 19°C 10°C

  • 24 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 22°C 9°C

Informacje z regionu

Mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko wyjdą jutro na ulicę, dokładnie na skrzyżowanie w Siczkach. Będą protestować przeciw przeniesieniu karetki do Gozdu. 

 

Po powiecie opoczyńskim grasują oszuści, którzy podają się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opocznie. Mówią rolnikom, że chcą ściągnąć zaległe należności z tytułu ubezpieczenia społecznego.

 

 

Trzech na jednego

20 lipiec 2017

Policjanci ze Stąporkowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę pobili mieszkańca Stąporkowa w jego własnym domu.

 

11 tysięcy lat na terenie Opoczna zamieszkali pierwsi ludzie.

Wsparcie na zabytki

20 lipiec 2017

Powiat szydłowiecki przekazał dotacje na remonty i prace konserwatorskie trzech zabytków. Umowy zostały podpisane z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu i parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Pawłowie. Ich wartość wynoszą ok. 40 tys. złotych.

Osiem gmin w regionie radomskim otrzyma wsparcie na rozwój infrastruktury szkolnej. 11 szkół zyska nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowe dzięki kwocie wynoszącej ponad 6 mln 300 tys. złotych.

Wyremontowana zostanie "stara siódemka". Chodzi o stary ślad DK nr 7 od Radomia do Szydłowca. W ubiegłym tygodniu oddana została do użytku ekspresówka od Radomia do granic woj, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

20 lipca rozpoczynają się konsultacje antysmogowe dla Mazowsza

Rajd rowerowy szlakiem Leśmiana

Ponad 400 tysięcy złotych przeznaczyło Ministerstwo Sportu i Turystyki na remont trzech sal gimnastycznych w powiecie przysuskim. Chodzi o Zespół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 w Przysusze oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Zaktualizowano listę inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych. W dokumencie znajdziemy kilka odcinków przebudowy drogi S12 od Piotrkowa Trybunalskiego, przez Sulejów, Radom i dalej w kierunku Lublina. Jest także obwodnica Wąchocka.

Wyremontowane zostaną cztery odcinki drogowe w gminie. Gdzie?

Chodzi o rozbudowę budynku, w którym mieści się oddział internistyczny.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 26-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna po kłótni z 34-letnią mieszkanką powiatu tomaszowskiego uderzył ją kilkukrotnie, a następnie - myśląc, że kobieta nie żyje - podpalił ją.

55-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna zginęli w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorek, 18 lipca w miejscowości Kociołki (gm. kozienicki). Na krajowej 79 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką . 

Co prawda minął rok od niszczącego huraganu, który przetrzebił lasy Nadleśnictwa Kozienice, ale skutki będą odczuwane jeszcze długo. Cały czas trwają też prace na obszarach dotkniętych kataklizmem. Wiosną odnowionych zostało 36 ha powierzchni poklęskowych. Jesienią działania takie przeprowadzone zostaną na 7 ha lasu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Bolero

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4