Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Informacje z regionu

Będą spektakle, warsztaty i wykłady. Nie zabraknie również marszu ulicami miasta i pikniku. Rozpoczęły się III Opoczyńskie Dni Rodziny. Potrwają do niedzieli.
1 czerwca zmienią się godziny pracy Urzędu Gminy w Jedlińsku.
Chce tego część mieszkańców gminy Jedlińsk.
Pomoc społeczna sama bez pomocy ludzi nigdy nie będzie w pełni skuteczna. - Najważniejsze to nie zamykać oczu na nieszczęścia, na przemoc. Jeśli widzimy, że coś się dzieje, że dzieci płaczą, że dzieci są głodne, to trzeba nam to zgłaszać, nie bać się i mówić o tym głośno. Musimy działać wszyscy - apeluje Urszula Romanowska, wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlińsku. 
Andrzej Duda pewnie wygrywa wybory w powiecie opoczyńskim. Głosowało tu na niego 27.047 osób, co daje blisko 74-procentowe poparcie. Bronisław Komorowski zdobył 9.557 głosów. Frekwencja w powiecie wyniosła 59 procent.
Publikujemy pierwsze cząstkowe wyniki wyborów na podstawie protokołów w poszczególnych komisjach wyborczych. Relacja NA ŻYWO!
Łukasz Siwek, myśliwy z koła łowieckiego Knieja z Opoczna zdobył tytuł Lisiarza Opoczyńskiego. W sezonie 2014/2015 ustrzelił 32 lisy, drapieżniki, które niszczą populację zwierzyny drobnej.
W Marculach (gm. Iłża) w sobotę trwa powiatowe Święto Ludowe. W uroczystości wzięło udział około 200 osób, w tym wielu działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu lokalnego, i szefowie instytucji państwowych.
Jedna z największych w kraju plantacji konopi indyjskich zlikwidowana pod Białobrzegami. Informację przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.
W Opocznie zakończyły się powiatowe obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział około 300 osób z całego powiatu opoczyńskiego.

Święto PSL

22 maj 2015
Zielone Świątki to najważniejszy dzień dla tysięcy członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Polsce. W sobotę odbędą się powiatowe obchody w Marculach, zaś w poniedziałek miejskie, w Muzeum Wsi Radomskiej.
Zablokowali budowę 17 siłowni wiatrowych. Dokonali tego radni radni z Jedlińska koło Radomia. Domagali się tego sami mieszkańcy obawiając się o hałas, tzw. efekt cienia, ultradźwięków, czy zagrożeń dla ptactwa i zwierząt domowych.
Kolejna szansa na naukę w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie - informuje Urząd Marszałkowski. Do rozdania są 3 bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach informatyka lub zarządzanie informacją. Tegoroczna oferta przewiduje również możliwość otrzymania bezpłatnego miejsca na studiach II stopnia. To efekt porozumienia pomiędzy uczelnią a samorządem województwa.
Ostatnie godziny maratonu kampanii wyborczej. Andrzej Duda dotarł ok. 2.00 w nocy do Nowego Miasta nad Pilicą.
To będzie jedna z najważniejszych sesji rady gminy Jedlińsk w tym roku. Radni będą głosować nad uchwałą o planie zagospodarowania przestrzennego na obszarach, na których ma zostać postawionych 18 wiatraków.
Kilkunastu członków NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Ziemia Radomska protestuje dziś w ramach tzw. Zielonego Miasteczka przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Główny postulat to zahamowanie wyprzedaży polskiej ziemi. 
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4