Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Pochmurno

19°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 0.00 km/h

  • 21 Lip 2017

    Burza 25°C 16°C

  • 22 Lip 2017

    Częściowe zachmurzenie 26°C 16°C

Informacje z regionu

W niedzielę na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn odbędą się obchody 80. rocznicy pożegnania Marszałka Józefa Piłsudskiego przez polskich leśników. To wspomnienie jego ostatniej drogi na Wawel.

 

Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na krajowej siódemce w okolicy Szydłowca. Rozpoczną się prace modernizacyjne obwodnicy miasta.
286 mazowieckich gmin otrzyma 6,1 mln zł dotacji na rozwój sieci aystentów rodziny. 41 powiatów uzyska natomiast 1,7 mln zł na tworzenie stanowisk koordynatorów, który mają wspierać rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka.

Będą pokazy walk rycerskich, nie zabraknie także ciekawych wystaw oraz występów. 16 maja warto wybrać się do opoczyńskiego muzeum. Placówka zaprasza na Noc Muzeów.

Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Dom Kultury w Zwoleniu czekają zmiany.

Prokuratura Okręgowa w Radomia umorzyła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny konwojowanego przez policjantów w Lipsku. Według ustaleń biegłych aresztant przechwycił broń policjanta i strzelił sobie w plecy.

Jutro w Orońsku odbędzie się zbiórka krwi dla chorej na  złośliwy nowotwór kości Magdy Orzechowskiej. 

Można tu było kupić nie tylko drobne przedmioty wykonane przez uczniów, ale także np. ciasto Esterki. Sporą atrakcją były również pokazy garncarstwa. W okolicach Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie zorganizowany został opoczyński dzień targowy.

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone problemom służby zdrowia na Mazowszu.

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach zaprasza na I Dzień Roślin pod hasłem "Razem zadbajmy o wspólną przestrzeń".

 

 

Spółka Mesko Pionki otrzyma 32 mln zł na modernizację produkcji prochu i amunicji. To skutek podwyższenia przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. kapitału akcyjnego spółki o ponad 74 mln zł.

 

Pionkowscy policjanci ujęli 28-latka, który wraz z kolegą pobił pod sklepem mężczyznę. Powód był jeden: nie dał im zakupionej butelki alkoholu.

 

Z z jednego z domów w gminie Jedlińsk zginął sprzęt rtv. Właściciel zgłosił włamanie. Okazało się jednak, że to jego 40-letnia córka sprzedała sprzęt, by mieć pieniądze na alkohol. 

 

W niedzielę 17 maja o godz. 16 w szkole podstawowej w Jedlińsku odbędzie się spotkanie "Turbiny wiatrowe - szansa czy zagrożenie?".

 

Mieszkańców Przytyka ucieszy informacja o remoncie zniszczonej drogi. 

W sobotę na terenie Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odsłonięty zostanie pomnik radomianina Grzegorza Krzyżanowskiego. Przypomnijmy, że motoparalotniowy mistrz świata zginął w czerwcu ubiegłego roku podczas testowania nowego modelu motoparalotni właśnie w okolicach Piastowa. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Frontiera

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4