Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 28 czerwca - św. Ireneusz, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

26°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 63%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 28 Cze 2017

    Rain 29°C 15°C

  • 29 Cze 2017

    Burza 32°C 20°C

Informacje z regionu

Przysucha, Skaryszew, Iłża i radomskie Glinice czekają na liderów Szlachetnej Paczki. Rekrutacja trwa do końca czerwca.

Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego.

Dla dobra wspólnego, małych społeczności lokalnych.

Burze, silne porywy wiatru i lokalnie grad - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa mazowieckiego.

Smog po absolutorium

19 czerwiec 2017

Zarząd woj. mazowieckiego stanie jutro przez corocznym sprawdzianem. Radni sejmiku będą głosowali nad udzielaniem absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Będzie też o ekologii, a dokładnie walce ze smogiem.

W środę w Pionkach odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworców Pionki i Pionki Zachodnie. Zaproszeni są zainteresowani, w tym przedstawiciele władz samorządowych i organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz społecznicy.

Wszyscy za

19 czerwiec 2017

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu na 2016 rok. Uchwała radnych zapadła jednomyślnie. Czternastu było za, jeden radny był nieobecny. 

Kolejny odcinek drogi powiatowej Pomyków - Kłonna zostanie wyremontowany. Wartość zadania to ponad 4,5 mln złotych.

Gotowy jest już program jubileuszowego Dnia Papryki w Potworowie, w powiecie przysuskim. Impreza odbędzie się 6 sierpnia.

W ubiegłym roku na terenie Mazowsza utonęło 49 osób. Mazowiecka Policja zaprasza do udziału w pokazie instruktażowym „Bezpieczna kąpiel”. To okazja do przypomnienia dzieciom i młodzieży o bezpiecznych zachowaniach i sposobach unikania zagrożeń w czasie letniego wypoczynku.

Mazowiecka policja podsumowała czerwcowy weekend na drogach. Jak co roku był to okres wzmożonych kontroli.

W lipcu w Starej Żelaznej wznowione będą prace archeologiczne. 

O puchar w Jastrzębiu

19 czerwiec 2017

Proboszcz i wójt Jastrzębia docenią pucharem zmagania piłkarzy. W niedzielę w Jastrzębiu odbędzie się drugi już taki turniej. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego  dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

Wystąpiło ponad 20 kapel i zespołów śpiewaczych. W niedzielę w Starej Błotnicy odbył Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych.

Jedlińskie Wesele

18 czerwiec 2017

Kultywowanie tradycji i dawnych zwyczajów jest głównym celem "Jedlińskiego Wesela”, inscenizacji opracowanej na podstawie zapisków znalezionych w księgach miejscowej parafii. Zapiski powstały w XIX wieku, a ich autorem jest proboszcz ks. Jan Kloczkowski, znawca i miłośnik regionalnych obyczajów. Obrzęd dawnego wesela odbył się 18 czerwca w Jedlińsku.

Dobra zabawa, odrobina rywalizacji, a przede wszystkim szczytny cel – to sekret cieszącego się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży z Mazowsza Konkursu – zbiórka makulatury. W tegorocznej trzynastej już edycji udział wzięło ponad 16,5 tys. przedszkolaków i uczniów ze 137 placówek oświatowych z całego Mazowsza. Wszystkim uczestnikom udało się zebrać łącznie ponad 760 ton makulatury.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Podaruj mi trochę słońca"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4