Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Częściowe zachmurzenie

10°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 54%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 24 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 1°C

  • 25 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 0°C

Informacje z regionu

W sobotę w Jedlni - Letnisku odbędzie się I Forum Przedsiębiorców "Przedsiębiorcy 2020".

 

Jeżeli rozważasz przejście na emeryturę, to upewnij się, że ustalono już Twój kapitał początkowy.

Przeciwko centralnemu zarządzaniu Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej protestują samorządowcy związani głównie z Polskim Stronictwem Ludowym. 

Placówka Wsparcia Dziennego „Dobra Przestrzeń” w Stąporkowie od stycznia pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Wkrótce ma szansę powstać również filia tej świetlicy w Hucisku.

Przysuscy policjanci zatrzymali 19 i 25-latka, którzy mieli przekazywać środki odurzające podczas imprezy w prywatnym domu w gminie Wieniawa. To mieszkańcy Przysuchy.

 

W 2020 roku pojedziemy ekspresową siódemką od Skarżyska - Kamiennej do granicy woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie wkrótce drugi etap postępowania przetargowego na ten odcinek. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

 

 W najbliższą niedzielę pionkowianie zdecydują o najbliższej przyszłości swego miasta. Odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Romualda Zawodnika.

Po raz piąty uczniowie szkół specjalnych wzięli udział w konkursie "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć". - Młodzież swoimi prezentacjami wywołała wzruszenie wśród gości. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie. - powiedział Stanisław Karczewski - Marszałek Senatu, pomysłodawca imprezy.

Mimo wejścia w życie nowych przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, w dalszym ciągu pozostają miejsca, w których tego nie można robić.

 

Radnych powiatu radomskiego czeka wkrótce rewolucja technologiczna. Powoli będą żegnać się z papierem, który zastąpią tablety.

 

W Gawronach w gminie Sławno zakończyły się wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa. W spotkaniu wzięło udział blisko 130 sołtysów z terenu powiatu opoczyńskiego.

Śmierć na drodze

13 marzec 2017

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę w Ossie w powiecie przysuskim.  

Palił się kwas

13 marzec 2017

Dziś nad ranem doszło do pożaru na terenie byłych zakładów zbrojeniowych Pronit w Pionkach. Zapalił się zbiornik z kwasem w jednym z zakładów galwanizacyjnych.

Kradli przez prawie trzy lata. Policjanci z Kozienic i Radomia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań.

Oczyszczalnia ścieków w Pionkach została zamknięta. Taką decyzję podjął Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Radomiu. Powód: prawdopodobieństwo odprowadzania do rzeki ścieków nieoczyszczonych.

Joanna Żelazko z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi była gościem spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, które odbyło się w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Tematem spotkania była zbrodnia katyńska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Stop!

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 28 74
Asseco Resovia Rzeszów 28 66
PGE Skra Bełchatów 28 63
Jastrzębski Węgiel 28 62
Indykpol AZS Olsztyn 28 59
Cuprum Lubin 28 51
LOTOS Trefl Gdańsk 28 42
Cerrad Czarni Radom 28 41
GKS Katowice 28 38
ONICO AZS Politechnika W-wa 28 37
MKS Będzin 28 36
Effector Kielce 28 26
Espadon Szczecin 28 23
BBTS Bielsko-Biała 28 21
Łuczniczka Bydgoszcz 28 20
AZS Częstochowa 28 13

POLECAMY

230x190 4