Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 28 czerwca - św. Ireneusz, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

26°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 63%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 28 Cze 2017

    Rain 29°C 15°C

  • 29 Cze 2017

    Burza 32°C 20°C

Informacje z regionu

Do niedzieli włącznie potrwa policyjna akcja "Boże Ciało 2017". Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę, ale także zabezpieczenie swojego mienia.

Wykus 2017

14 czerwiec 2017

W sobotę na polanie Wykus odbędą się obchody 60. rocznicy odsłonięcia i poświęcenia kapliczki Matki Bożej Bolesnej i powstania Środowiska „Ponury" – „Nurt". 

 

Łapki na kierownicę!

14 czerwiec 2017

Policja rusza z kampanią "Łapki na kierownicę". Od 14 do 25 czerwca mundurowi wezmą pod lupę kierowców, którzy rozmawiają podczas jazdy przez telefon komórkowy.

Sześciu uczniów z mazowieckich szkół podstawowych i gimnazjów zostało nagrodzonych w XIV edycji konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Będzie protest mieszkańców Jedlni-Letnisko w sprawie pozostawienia karetki pogotowania na terenie gminy. W wyniku wprowadzonych zmian w Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego, miejsce stacjonowania karetki zostało przeniesione do Gozdu. W tej sprawie interweniowali u wojewody mazowieckiego starosta radomski i radni.

24 zmienia trasę

14 czerwiec 2017

Od środy, 14 czerwca obowiązywał będzie objazd dla kursów autobusów linii 24 do oraz z pętli Małęczyn Nowy. Powód: zamknięcie odcinka ulicy Makowskiej w Małęczynie Starym.

15 kilometrów dróg wojewódzkich w regionie radomskim zostanie w tym roku wyremontowanych.

Sezon na roboty drogowe

13 czerwiec 2017

Na dziewięciu odcinkach dróg w powiecie przysuskim trwają prace remontowe. Ich łączna wartość przekracza 2,5 mln złotych.

Nastąpiły zmiany w Zarządzie Spółek Grupy Paradyż. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników jednogłośnie podjęło uchwałę o odwołaniu wiceprezesa ds. Handlu Piotra Tokarskiego. Na jego miejsce powołano Emila Margasińskiego, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora Departamentu Eksportu.

Dwa dni z atrakcjami dla całych rodzin, spotkania z ciekawymi ludźmi i koncerty, a to wszystko związane z profilaktyką raka piersi. W najbliższy weekend (17-18 czerwca) w Kozienicach odbędzie się II edycja kampanii społeczno-charytatywnej "Ida czerwcowa. Stop rakowi piersi" organizowana przez Fundację Energia-Działanie.

Rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej, Warszawskiej i Starowarszawskiej w Końskich nosi imię Cichociemnych. W uroczystościach nadania imienia rondu wziął udział ostatni żyjący cichociemny Aleksander Tarnawski.  

Zgłoś się do półmaratonu w Iłży

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczniowie w powiecie lipskim obchodziła 100-lecie powstania. Uroczystości z tej okazji odbyły się 11 czerwca z udziałem Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. W miejscowym kościele była celebrowana Msza święta. W koncelebrze uczestniczyli: ks. Sylwester Chodyra, proboszcz parafii Rzeczniów, ks. Zbigniew Wypchło, kapelan strażaków gminy Rzeczniów, ks. Adam Kuc, ks. Wiesław Ozdoba, ks. Krzysztof Maj - kapelan strażaków powiatu lipskiego.

- Chcemy podjąć tę misję - misję spoglądania w jutro i budowania przyszłości następnego pokolenia. - powiedział podczas jubileuszowej Mszy św. biskup Piotr Turzyński. W poniedziałek, 12 czerwca odbyły się uroczystości 150 lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie.

Rozstrzygnięto przetargi na budowę odcinka trasy S7 od węzła Warszawa Lotnisko do obwodnicy Grójca. Ma być gotowa w 2021 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Podaruj mi trochę słońca"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4