Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Opady

17°C

Radom

Opady

Wilgotność: 62%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 23 Sie 2017

    Opady 19°C 10°C

  • 24 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 22°C 9°C

Informacje z regionu

To jedno z największych zagłębi uprawy papryki w Europie. W Potworowie już po raz 25. odbył się Dzień Papryki.

W Biejkowie doszło do groźnego wypadku. Kierująca skuterem zderzyła się z busem.

Poprawia się bezpieczeństwo na drogach Mazowsza. Dane obrazujące I półrocze tego roku są optymistycznie. Mimo ciągle wzrastającego nasilenia ruchu i coraz większej liczby pojazdów mundurowi odnotowali mniej wypadków drogowych, a co najważniejsze, znacznie mniej ofiar śmiertelnych.

Ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów wzięło udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez służby z regionu radomskiego. W czwartek nad zalewem w Jastrzębiu odbyła się lekcja bezpieczeństwa w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Pszczoły znane są z pracowitości, ale mają też czas na świętowanie. W najbliższą niedzielę w Marculach koło Iłży będzie można spróbować różnorakich miodów, zbudować dom dla pszczół... To ,,Wielki Dzień Pszczół".

4,1 miliona zł na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych trafi do regionu radomskiego z samorządu województwa mazowieckiego.

Już po raz trzeci bliscy Bartosza z Janikowa (gm. Kozienice) zachęcają do wysłania chłopcu urodzinowej kartki. To mały gest, który sprawi wiele radości niepełnosprawnemu chłopcu.

Kozieniccy policjanci we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież 10 tysięcy dolarów.

Drugi bus w placówce

03 sierpień 2017

Kolejny bus pojawi się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie. Pieniądze na jego zakup Powiat Opoczyński pozyskał z PFRON-u.

Pokazy sprzętu wojskowego, ogródek historyczny, pokazy tresury psów policyjnych i prezentacja sztuk walki - to atrakcje, które czekają na tych, którzy przyjadą do Nowego Miasta nad Pilica na Piknik Militarny. Impreza odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia w Parku Miejskim.

XXIII Jarmark Sztuki Ludowej odbędzie się 13 sierpnia w Iłży.

Nowe numery telefonów w opoczyńskim starostwie. Obowiązują od początku sierpnia.

Święto Papryki w Potworowie odbędzie się już w najbliższą niedzielę. W programie wiele atrakcji. Szacuje się, że w gminie uprawą tego popularnego warzywa zajmuje się 90 procent wszystkich gospodarstw rolnych.

Kończą się żniwa

03 sierpień 2017

Pogoda dopisuje, rolnicy pracują. W całym regionie trwają żniwa.

Nagrody w wysokości 9 tys. zł mogą otrzymać młodzi i utalentowani artyści z Mazowsza oraz osoby zajmujące się upowszechnianiem i ochroną kultury.

Ku pamięci żołnierzy, którzy przed 73 laty brali udział w Bitwie pod Studziankami w Mniszewie odbędzie się piknik militarny Spotkanie na Przyczółku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Bolero

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4