Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Częściowe zachmurzenie

10°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 54%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 24 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 1°C

  • 25 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 0°C

Informacje z regionu

Aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, wspierają rozwój społeczny i gospodarczy swoich „małych ojczyzn”, działają na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a także promują inicjatywy mieszkańców – sołtysi. 11 marca  obchodzą swoje święto.

Kierowcy do szpitala

10 marzec 2017

Wczoraj przed północą na krajowej siódemce w Jedlance jedna ciężarówka wjechała w drugą. Kierowcy przewiezieni zostali do szpitala.

 

 

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności zdecydowanie skrytykował projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska. Zdaniem przewodniczącego zespołu posła PSL Piotra Zgorzelskiego to skok na samorząd.

Wjechał w dom

09 marzec 2017

Samochód osobowy wjechał w dom mieszkalny na rozjeździe w Iłży. Jedna osoba została odwieziona do szpitala.

Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego w Drzewicy. Swoje propozycje inwestycji mieszkańcy będą mogli zgłaszać od poniedziałku.

Dwie ciężarówki zderzyły się na trasie S7 w kierunku Grójca. Zablokowana jest droga w kierunku Warszawy.

Starosta Marian Niemirski spotkał się z kobietami z kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu przysuskiego.

Gmina Wyśmierzyce otrzymała dofinansowanie z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na przebudowę drogi gminnej w Paprotnie. Gruntowa droga uległa znacznemu zniszczeniu podczas ubiegłorocznych burz.

Samorząd gminy Drzewica inwestuje w młodych. Niedawno rozpoczął realizację kolejnych programów zdrowotnych.

12 mieszkań socjalnych powstanie w gminie Stąporków. Na przebudowę budynku, w którym zostaną utworzone, samorząd dostanie unijne wsparcie.

We wszystkich czterech szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu przysuskiego zostają przyznane stypendia starosty przysuskiego.

W najbliższy piątek poznamy laureatów konkursu gospodarczego "Perła Powiatu". Jego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. - Jest on okazją do wspierana działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań - mówi starosta Mirosław Slifirczyk. Dodaje, że celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego,osiągających najlepsze efekty ekonomiczne.

Mazowszanki są pracowite, wykształcone, przedsiębiorcze, odnoszą liczne sukcesy. Jak na 100-procentowe kobiety przystało są też pełne ciepła, miłości i empatii.

 

Ponad 380 tys. zł dostanie z RPO Gmina Sławno na budowę oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych.  

Profilaktyka działa. Policja odnotowała spadek liczby wypadków i ofiar na mazowieckich drogach.

Budowa ekspresowej 12 od granic woj. łódzkiego przez Radom do Puław odsuwa się w czasie. Poseł Andrzej Kosztowniak (Prawo i Sprawiedliwość) powiedział nam, że inwestycja realna jest dopiero po 2022 roku. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Stop!

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 28 74
Asseco Resovia Rzeszów 28 66
PGE Skra Bełchatów 28 63
Jastrzębski Węgiel 28 62
Indykpol AZS Olsztyn 28 59
Cuprum Lubin 28 51
LOTOS Trefl Gdańsk 28 42
Cerrad Czarni Radom 28 41
GKS Katowice 28 38
ONICO AZS Politechnika W-wa 28 37
MKS Będzin 28 36
Effector Kielce 28 26
Espadon Szczecin 28 23
BBTS Bielsko-Biała 28 21
Łuczniczka Bydgoszcz 28 20
AZS Częstochowa 28 13

POLECAMY

230x190 4