Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Informacje z regionu

Koneccy policjanci aresztowali 32-latka z gminy Smyków, który posiadał przy sobie marihuanę i kokainę. Nakryty został przy cmentarzu w miejscowości Kłucko.  

Do niecodziennej, choć wzorcowej sytuacji doszło w piątek w Sielpi. Kierowca tira zatrzymał 48-letnią mieszkankę gminy Końskie, która prowadziła auto po pijanemu.

31-latek trafił do szpitala po tym jak jego auto dachowało. Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 19 na drodze krajowej nr 42 w Skórnicach.

Ponad 65 tysięcy mazowieckich pierwszoklasistów objętych zostanie badaniami słuchu. To aż 37 projektów, które rozpoczną się w tym roku.

Firma Budimex wybuduje ekspresową siódemkę od granic woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej. W piątek kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg. Wszystko wskazuje na to, że w połowie 2020 roku pojedziemy nowym odcinkiem S7.

Zabytkowy drewniany kościółek i serdeczni otwarci parafianie. Na tej bazie rozpoczęło się budowanie sławy Kaszowa. Mała miejscowość w gminie Stara Błotnica słynie ze skansenu maszyn rolniczych, słynie od niedawna także z kaszy. Dziś odbyło się kolejne Święto Kaszy w Kaszowie.

Jeszcze tylko do piątku 28 lipca mogą zgłaszać się orkiestry dęte, które chcą rywalizować w konkursie, organizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich. Gonią też terminy w przypadku liderek wiejskich.

Opoczyńska policja ujęła "psiego oszusta". Mężczyzna sprzedawał chore psy w typie rasy, bez metryk i rodowodu. Wpadł dzięki prowokacji.

 

Woda z ujęcia w Gosaniu w gminie Stąporków została skażona bakteriami grupy coli.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Końskich stwierdził brak przydatności do spożycia wody z  tego ujęcia. 

Ranny został kierowca w wyniku dachowania w miejscowości Kolonia Piaski w gminie Zakrzew. Do wypadku doszło w piątek po południu.

 

Burze, silne podmuchy wiatru i grad - na piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Wokół kaszy

21 lipiec 2017

Już w tę niedzielę w Kaszowie w gminie Stara Błotnica odbędzie się Święto Kaszy. Urocza miejscowość zaprasza na degustację potraw z kaszy oraz dobrą zabawę.

Karetka w Przytyku

21 lipiec 2017

Punkt Stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego działa już w Przytyku. Mieści się w kompleksowo wyremontowanych pomieszczeniach budynku Urzędu Gminy i podlega pod Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego.

Przemytnik spalony

21 lipiec 2017

60 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy zabezpieczyli mazowieccy policjanci, zatrzymując w Zwoleniu kierującego audi 26-letniego Ukraińca.

Mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko wyjdą jutro na ulicę, dokładnie na skrzyżowanie w Siczkach. Będą protestować przeciw przeniesieniu karetki do Gozdu. 

 

Po powiecie opoczyńskim grasują oszuści, którzy podają się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opocznie. Mówią rolnikom, że chcą ściągnąć zaległe należności z tytułu ubezpieczenia społecznego.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4