Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Radio Plus Radom /ŚDM 2016

Kultura

W diecezji radomskiej podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży posługiwało blisko pół tysiąca wolontariuszy. Za trud i zaangażowanie w sobotę usłyszeli kolejny raz „dziękuję”.

- Jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy, pokazały to Światowe Dni Młodzieży - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik. Wieczorem, 7 października w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbyło się spotkanie, podczas którego wyrażono wdzięczność za zaangażowanie w organizację Dni w Diecezjach poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Uczestniczyli w nim m. in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. 

W trakcie uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania m.in. dla Ilony Jaroszek, dyrektorki Muzeum Wsi Radomskiej, Artura Standowicza, wicewojewody mazowieckiego oraz komendanta wojewódzkiego policji insp. Tomasza Michułki.

Biskup Radomski Henryk Tomasik podziękował władzom miasta, a także służbom dbającym o bezpieczeństwo za zaangażowanie i pracę na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

Podziękowanie za udział w przygotowaniu i przeżywaniu Światowego Dnia Młodzieży wyraził biskup radomski Henryk Tomasik w specjalnym liście do wiernych, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej. - Spełniło się to, o czym mówił Św. Jan Paweł II, że "rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się jeszcze raz żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata" - napisał w liście krajowy duszpasterz młodzieży. Dodał, że spotkanie z papieżem Franciszkiem było "wspaniałym wyznaniem wiary i przyjęciem postawy czuwania".

Od radości po ciszę

04 sierpień 2016

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jest potencjał w naszej młodzieży. Takiego zdania jest biskup radomski Henryk Tomasik. - Obok entuzjazmu wiary, w tych dniach doświadczaliśmy też ciszy i modlitwy - powiedział krajowy duszpasterz młodzieży. 

Polacy z Litwy dziękują

03 sierpień 2016
Zakończył się pobyt w powiecie radomskim 20 osobowej grupy Polaków z Dziewieniszek w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziewczęta i chłopcy do diecezji radomskiej przyjechali na zaproszenie starosty Mirosława Ślifirczyka.

Kontakty ze Światowych Dni Mlodzieży przetrwają. Taką opinię wyraził biskup ormiański Mikaël Mouradian, który przebywał z radomską młodzieżą w Pobiedniku Wielkim.

Tchną ducha wiary

01 sierpień 2016
Liczę, że młodzi Ukraińcy przeniosą ducha wiary do swoich środowisk - powiedział Marian Buczek, biskup-senior diecezji charkowsko-zaporoskiej, który uczestniczył w zakończonych w niedzielę Światowych Dniach Młodzieży. W Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych, tak obrządku greckokatolickiego, jak i rzymskokatolickiego. Była to dość duża liczba, zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną wielu rodzin w tym kraju.
Fotel, na którym siedział papież Franciszek, trafił do radomskiego kościoła na Kapturze. Został on zamówiony przez Rycerzy Kolumba, którzy w krakowskiej Tauron Arenie zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Dwa pociągi Kolei Mazowieckich przywiozły do Radomia pielgrzymów z diecezji radomskiej, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży. - To były piękne przeżycia, które pozostaną w naszych sercach do końca życia - mówili zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi na dworcu kolejowym w Radomiu. Razem z nim przyjechali duszpasterze m.in. ks. Marek Adamczyk, ks. Andrzej Jędrzejewski i ks. Damian Fołtyn.
Gospodarzem kolejnych Światowych Dni Młodzieży będzie Panama - ogłosił podczas Mszy Świętej Posłania papież Franciszek.
Ponad półtora miliona wiernych wzięło udział w czuwaniu modlitewnym z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae w Brzegach. Młodzi modlili się przez całą noc, by w niedzielę wspólnie uczesniczyć we Mszy Świętej Posłania.
Niektórzy już dotarli na Campus Misericordiae, inni mają przed sobą jeszcze kilka kilometrów. Jedno jest pewne - młodzi są coraz bliżej modlitewnego czuwania z Ojcem Świętym.
- Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa, nawet wtedy, kiedy myślimy, kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi - mówił papież Franciszek do wiernych zebranych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Ponad 800 tysięcy osób zgromadziła na krakowskich Błoniach Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym. Każdej ze stacji przypisany był uczynek miłosierdzia, a rozważania dotyczyły spraw aktualnych i codziennych - bliskich nie tylko młodym.
Strona 1 z 14
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4