Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

To najlepsi biegacze w kraju

wtorek, 28 lipca 2015 12:16 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Siedem medali, w tym trzy złote przywieźli z Międzygórza opoczyńscy biegacze. Podczas mistrzostw Polski w biegach górskich na długim dystansie wywalczyli również tytuł klubowego mistrza kraju.

Wśród dziewcząt złoto w Międzygórzu wybiegała Łucja Wiktorowicz. Choć opocznianka startowała w kategorii juniorka młodsza, okazała się najlepsza również wśród juniorek. - To naprawdę ogromny sukces - przyznaje zadowolony ze startów swojej najbardziej utytułowanej zawodniczki trener Jacek Wojtarek. - Dzięki temu zwycięstwu Łucja będzie miała szansę zaprezentować się na mistrzostwach świata juniorów - dodaje. Te we wrześniu odbędą się w Walii. Do reprezentacji na wrześniowe mistrzostwa świata zakwalifikowało się troje opocznian. Oprócz Łucji także Mateusz Celak oraz Szymon Wiktorowicz. - Mateusz wygrał swój bieg w kategorii juniorów, Szymon zajął bardzo dobre czwarte miejsce - wyjaśnia Jacek Wojtarek. Ze złotym medalem z Międzygórza wrócił także, startujący w barwach Opoczno Sport Team, Mateusz Grzyb. Srebro wywalczyli Julia Wdówka i Bartłomiej Świątek, a brąz Wiktoria Pęchner i Aleksander Mokrowiecki. Dobry start całej drużyny zaowocował tytułem klubowego mistrza Polski. Ten opocznianie zdobyli po raz drugi.