Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Sukces opoczyńskich strażaków

piątek, 11 września 2015 13:41 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Opoczyńscy strażacy udanie zaprezentowali się podczas XVI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. W rywalizacji, jaka przeprowadzona została na stadionie Ludowego Klubu Sportowego Omega w Kleszczowie zajęli drugie miejsce.
W mistrzostwach wzięły udział 22 PSP z terenu województwa łódzkiego. Każda z nich musiała zaprezentować swoje umiejętnosci w kilku konkurencjach: biegu na 100 i 1000 metrów, sztafecie 4 x 100 metrów, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Mistrzostwa wygrali strażacy z Kutna. Opocznianie zajęli drugie miejsce, na trzecim uplasowali się strażacy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: bryg. Józef Pacan, asp. Dariusz Kszczot, mł. asp. Marcin Filipczak, mł. asp. Paweł Jędrasik, mł. asp. Łukasz Dębowski, mł. asp. Mariusz Kiełtyk, mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz, st. sekc. Hubert Wiktorowicz, sekc. Norbert Szczepanik, sekc. Jarosław Rutowicz, st. str. Łukasz Kaszuba, st. str. Łukasz Kaszuba. Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Dariusz Rzepka.

Na sukces reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach: sztafeta 4 x 100 m (I miejsce z czasem 45,748 sek.; skład skład: st. sekc. Hubert Wiktorowicz, mł. asp. Marcin Filipczak, mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz i mł.asp. Łukasz Dębowski, skok w dal (IV miejsce), bieg na 100 m (III miejsce), bieg na 1000 m (II miejsce), pchnięcie kulą (IX miejsce).

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli opocznianie w konkurencji skok w dal, gdzie mł. asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 6,02 m zajął pierwsze miejsce. Również bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w biegu na 1000 metrów na 53 startujących zawodników zajął mł. asp. Marcin Filipczak z czasem 2 min. 46 sek. W tej samej konkurencji na wysokiej siódmej pozycji uplasował się także mł. asp. Mariusz Kiełtyk z czasem 3 min 3 sek.