Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Mistrzostwa w Drzewicy

poniedziałek, 28 września 2015 12:08 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Na torze kajakowym w Drzewicy zakończyły się 18. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Slalomie Kajakowym. Tytuł wicemistrza kraju w C1 wywalczył drzewiczanin Bartosz Łęgosz.
W mistrzostwach wystartowało dwóch drzewiczan. Bartosz Łęgosz w C1 zajął drugie miejsce, a Bartosz Dębowski w K1 był piąty. - Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Sezon nie był dla mnie zbyt udany, tym bardziej cieszę się, że na koniec udało się zaliczyć dobry występ - mówił Bartosz Łęgosz.

Razem z mistrzostwami Polski na torze w Drzewicy przeprowadzony został również Memoriał Roberta Korzeniewskiego oraz finał ligi młodzików i pucharu Polski. W memoriale dobrze zaprezentowała się drzewiczanka Katarzyna Smolarska, która w C1 była trzecia, a w K1 czwarta. Na czwartych pozycjach sklasyfikowani byli również Bartosz Łęgosz i Bartosz Dębowski. Udanie startowali również młodzicy. Aleksander Kopczyński i Maciej Bartos zwyciężyli w C2. Indywidualnie zajęli trzecie miejsca: Bartos w C1, a Kopczyński w K1.

W kajakowych imprezach w Drzewicy wzięło udział 91 zawodników z 9 klubów. - Dla nas to udane zawody - mówi Maria Smolarska, prezes Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy. - W mistrzostwach wystartowało dwóch młodzieżowców, jeden z nich zajął miejsce medalowe. Organizacyjnie, mimo obaw o wodę, zawody udało się też sprawnie przeprowadzić. Trochę zabrakło nam treningów na torze, ale i tak jestem zadowolona ze startów moich zawodników - dodaje.