Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Turcy górą

wtorek, 15 grudnia 2015 20:31 / Autor:

Rosa Radom przegrała dziś 61:69 z zespołem Royal Hali Gaziantep. Był to pierwszy mecz drugiej rundy FIBA Europe Cup.

Tureccy goście byli faworytami spotkania. W zespole gra wielu znakomitych koszykarzy, także graczy z NBA. Trenerem Royal Hali Gaziantep jest zaś Jurij „Jure” Zdovc, który jako zawodnik w 1993 roku wygrał Euroligę, a jako trener w dalszym ciągu prowadzi reprezentację Słowenii. Te atuty widać było na parkiecie, ale radomianie nie odpuszczali. Co prawda pierwszą kwartę przegrali 14:20, co dawało znaczny komfort psychiczny zawodnikom Royal Hali, ale po remisie 17:17 w drugiej, trzecią odsłonę wygrali 19:14. Rozstrzygająca okazała się ostatnia kwarta. Zawodnicy Rosy starali się jak mogli, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Rywale z kolei bezlitośnie punktowali i wygrali cały mecz 61:69.

Kolejny mecz Rosa Radom rozegra 20 grudnia o 18:00. Ich rywalem w Tauron Basket Lidze będzie Siarka Tarnobrzeg.

Rosa Radom - Royal Hali Gaziantep 61:69 (14:20, 17:17, 19:14, 11:18)

Rosa: Torey Thomas, Robert Witka, C.J. Harris, Michał Sokołowski, Seid Hajrić.

Royal Hali: Andy Rautins, Earl Colloway, Tomislav Ruzić, Jure Balazić, Erden Eryuz.