Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Dwa medale radomianki na Mistrzostwach Polski!

poniedziałek, 21 grudnia 2015 13:23 / Autor: Michał Kaczor

Paulina Nogaj z Wodnika Radom zdobyła dwa medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie.

Radomianka najpierw wywalczyła brąz na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, a później sięgnęła po srebro na 100 metrów motylkiem. Paulina Nogaj rozpoczęła od eliminacji na 50 metrów motylkiem, które wygrała z czasem 27.19 s. W półfinale popłynęła nieco szybciej - 26.95s, ale to wystarczyło na zajęcie drugiego miejsca. Najlepszy czas miała w finale - 26.94s, co zapewniło jej brązowy medal. Triumfowała Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław (25.80 s) przed Julią Jagodą z AZS AWF Katowice (26.71s).

Na 100 metrów motylkiem Paulina Nogaj osiągnęła czas 59.06, co jej dało drugie miejsce za Anną Dowgiert ze Śląska Wrocław. Niestety, nie wystarczyło to naszej zawodniczce na wypełnienie minimum na Mistrzostwa Europy w Londynie. Warto jednak podkreślić, że Paulina Nogaj ma dopiero 17 lat i cała kariera jeszcze przed nią.

Na Mistrzostwach Polski Paulina Nogaj wystąpiła również na 100 metrów stylem dowolnym, gdzie zajęła 7 miejsce. Inna przedstawicielka Wodnika Radom - Adrianna Mendyk na 200 metrów stylem zmiennym była dziewiąta.