Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Górskie pływanie w Drzewicy

poniedziałek, 19 września 2016 15:20 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Zakończyły się kajakarskie zmagania w Drzewicy. W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników. Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyli drzewiczanie.

Tor do kajakarstwa górskiego w Drzewicy po raz kolejny był areną sportowych zmagań. W sobotę i niedzielę rywalizowali tu najlepsi zawodnicy w ramach czterech sportowych imprez. Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Jak wyjaśnia Maria Smolarska, prezes Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica, na drzewickie zawody przyjechało ponad 100 zawodników z kilku krajowych klubów kajakowych.

W piątym rzucie Ligi Młodzików i Małym Memoriale Maciej Bartos w C1 był pierwszy. Wspólnie z Aleksandrem Kopczyńskim w C2 również stanął na najwyższym stopniu podium.

W Pucharze Polski i Memoriale Roberta Korzeniewskiego w C1 bardzo dobre drugie miejsce wywalczył inny drzewiczanin Bartosz Łęgosz, trzeci był Szymon Zawadzki. W C2 na trzecim miejscu dopłynęła do mety dwójka Krzysztof Zych i Wojciech Klata.

W pierwszym dniu rywalizacji na drzewickim torze zaprezentował się również wychowanek miejscowego klubu Piotr Szczepański, który obecnie reprezentuje barwy Krakowskiego Klubu Kajakowego. Olimpijczyk z Rio wystartował w nietypowej dla siebie konkurencji, bo w C1.

I rzeczywiście w niedzielnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski drzewiczanin Przemysław Nowak nie dał szans rywalom i wygrał w C1. Srebro w K1 wywalczył inny zawodnik LKK Drzewica Bartosz Dębowski.