Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

SPORT

Czarni zagrają z Effectorem

piątek, 14 października 2016 10:31 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom rozegrają trzeci z rzędu mecz we własnej hali. Tym razem "Wojskowi" zmierzą się z Effectorem Kielce.

Pojedynki radomskich i kieleckich zespołów w każdej dyscyplinie budzą wiele emocji. W zeszłym sezonie Czarni nie mieli problemów, żeby dwukrotnie pokonać Effector 3:1. Tym razem jednak wynik trudno przewidzieć, bo oba zespoły zmieniły się nie do poznania. Podobnie jak Czarni, kielczanie wymienili niemal całą kadrę.

Po poniedziałkowej wpadce z BBTS-em Bielsko-Biała "Wojskowi" chcą się jak najszybciej zrehabilitować. - Effector to solidna drużyna. Mecz z BBTS-em pokazał, że musimy być na 110% skoncentrowani, przygotowani mentalnie, fizycznie i taktycznie do meczu, bo nie ma dla nas przeciwników słabych. Musimy zagrać z mniejszym lękiem na boisku, doświadczeni gracze muszą brać więcej odpowiedzialności na siebie - mówi trener Robert Prygiel.

W zeszłym sezonie w Effectorze Kielce grał Michał Kędzierski, rozgrywający Cerrad Czarnych Radom. Sam podkreśla, że dla niego to kolejny ligowy mecz.

W kadrze kieleckiego zespołu znajduje się świetnie znany i szanowany w Radomiu przez fanów Maciej Pawliński. Barw tego klubu w tym sezonie broni też Jakub Wachnik, kolejny z zawodników stawiających pierwsze siatkarskie kroki na ogólnopolskiej arenie również w Radomiu.

Mecz Cerrad Czarni Radom zostanie rozegrany w piątek (14 października) o 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.