Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

ROSA wygrywa po emocjonującym meczu

sobota, 12 listopada 2016 19:53 / Autor: Michał Kaczor

ROSA Radom pokonała King Wilki Morskie Szczecin 82:79 w meczu 7. kolejki Tauron Basket Ligi.

Początek meczu należał do gości. Rzuty za trzy Nowakowskiego i Garbacza sprawiły, że już od pierwszych minut ROSA musiała gonić wynik. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego nie kazali długo czekać kibicom na odrobienie strat. Rzut za trzy punkty Zyskowskiego i celne rzuty osobiste Tyrone Brazeltona dały gospodarzom zwycięstwo w pierwszej kwarcie 22:21.

W drugiej odsłonie ROSA powiększyła przewagę. Dobra gra Michała Sokołowskiego zapewniła zwycięstwo w drugiej kwarcie 22:15 i powiększenie przewagi w całym meczu do 12 punktów (44:36).

Emocje w hali MOSiR wróciły w trzeciej kwarcie. King Wilki Morskie rzuciły się do odrabiania strat. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy dwie „trójki” i celny rzut Robinsona wyrównały stan meczu (44:44). Koszykarzom ROSY udało się po chwili uciec na 11 punktów, ale goście ponownie odrobili straty.

W ostatniej odsłonie meczu szczecinianie zagrali jak równy z równym, ale więcej zimnej krwi zachowali koszykarze ROSY. Radomianie wygrali czwartą kwartę 20:19 i cały mecz 82:79.

Radomskie Smoki nie będą miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w najbliższą środę (16 listopada) zagrają kolejny mecz Ligi Mistrzów. Tym razem rywalem będzie włoski Openjobmetis Varese. Początek spotkania o 20:30.

ROSA RADOM - KING SZCZECIN 82:79 (22:21, 22:15, 18:24, 20:19)

ROSA: Brazelton 19 (1), Bell 15, Sokołowski 14, Jackson 13, Bonerek 0 oraz Zyskowski 11 (3), Bojanowski 6 (1), Adams 4, Witka 0, Zegzuła 0.