Sylwia Pysiak

ROSA wygrała we Włoszech

czwartek, 17 listopada 2016 11:47 / Autor: Michał Kaczor

ROSA Radom pokonała włoski Openjobmetis Varese 69:62 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów.

Włosi w tej edycji Ligi Mistrzów wygrali zaledwie jedno spotkanie. Dla koszykarzy ROSY była to szansa na poprawienie dorobku punktowego.

Radomianie rozpoczęli jednak niemrawo. W pierwszej kwarcie przegrali 19:18, a w drugiej rywale powiększyli przewagę o kolejne 4 punkty (18:14). Zaraz po przerwie pod koszem drużyny z Varese zaczął szaleć Michał Sokołowski. ROSA nie dość, że odrobiła straty, to po chwili wyszła na prowadzenie. Z pięciopunktowej straty zrobiło się 5 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Radomskie Smoki kontrolowały mecz. Koszykarze ROSY powiększyli przewagę o kolejne 2 punkty i wygrali cały mecz 69:62.

Po 5 kolejkach Ligi Mistrzów ROSA ma 8 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Liderem grupy C jest łotewski BC Neptunas z kompletem pięciu zwycięstw. W niedzielę (20 listopada) radomianie rozegrają kolejny mecz ligowy. Rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

OPENJOBMETIS VARESE - ROSA RADOM 62:69 (19:18, 18:14, 11:21, 14:16)

Varese: Maynor 14 (1), Eyenga 14 (2), Pelle 6, Kangur 6 (1), Cavaliero 0 oraz Avramović 10 (1), Johnson 8 (2), Anosike 2, Bulleri 2, Campani 0, Ferrero 0.

ROSA: Brazelton 19 (3), Jackson 15, Sokołowski 9 (2), Bell 5 (1), Bonarek 0 oraz Zyskowski 13 (2), Witka 8 (2), Bojanowski 0, Adams 0.