Patron dnia: św. Mamer, biskup
Dziś jest: Sobota, 11 maja 2024

Dwa medale radomianki w pływaniu!

poniedziałek, 19 grudnia 2016 10:09 / Autor: Michał Kaczor

Paulina Nogaj zdobyła dwa medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

Zawodniczka Wodnika Radom zajęła drugie miejsce na 100 metrów stylem motylkowym i trzecie na 100 metrów stylem dowolnym. Wystartowała też na 50 metrów stylem motylkowym, ale zajęła tam szóste miejsce.

W rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym Paulina Nogaj wygrała eliminacje, w półfinale zajęła drugie miejsce, a w finale trzecie. Brązowy medal zapewnił jej czas 55.49. Lepsze okazały się Anna Kawecka (AZS AGH Kraków) i Anna Dowgiert (Warta Poznań).

W rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym Paulina Nogaj miała realną szansę na złoto. Walka rozgrywała się między nią i Klaudią Naziębło z Juvenii Wrocław. W eliminacjach Paulina Nogaj była druga, ale w półfinale osiągnęła najlepszy wynik. W finale Klaudia Naziębło okazała się minimalnie lepsza. Zawodniczka Juvenii Wrocław 100 metrów motylkiem przepłynęła w czasie 59.33. Paulina Nogaj była minimalnie wolniejsza i zdobyła srebrny medal z czasem 59.49.