KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk

ROSA przegrała w Turcji

czwartek, 05 stycznia 2017 08:09 / Autor: Michał Kaczor

Koszykarze ROSY Radom przegrali 76:96 z tureckim Muratbeyem Usak Sportif w Lidze Mistrzów. Radomianie nie mają już szans na awans do kolejnej rundy.

Początek meczu nie zapowiadał porażki Radomskich Smoków. ROSA wygrała pierwszą kwartę 22:16. W drugiej lepsi byli Turcy. Muratbey po imponującej wymianie ciosów wygrał 27:22, ale na przerwę z jednopunktową przewagą schodzili koszykarze ROSY.

W drugiej połowie na parkiecie dominowali Turcy. W trzeciej kwarcie wygrali 26:14, a w ostatniej odsłonie 27:18. Ostatecznie Muratbey Usak Sportif pokonał ROSĘ 96:76.

ROSA Radom straciła już definitywnie szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy C z dorobkiem 14 punktów. ROSA wygrała 3 mecze i przegrała 8.

W niedzielę koszykarze ROSY zagrają kolejny mecz ligowy. Ich rywalem będzie Anwil Włocławek. Spotkanie zostanie rozegrane w hali MOSiR przy ul. Narutowicza. Początek o 18:00.

Muratbey Usak Sporif – Rosa Radom 96:76 (16:22, 27:22, 26:14, 27:18)

Muratbey Usak: Auguste 31, Harrison 16, Kavaklioglu 3, McKissic 13, Freimanis 12, Vasiliauskas 11, Demirel 4, Sonmez 3, Candan 3

Rosa:  Bell 19, Jackson 16, Sokołowski 14, Callahan 12, Witka 6, Jeszke 3, Zyskowski 2, Szymkiewicz 2, Adams 2, Bojanowski