Porażka ROSY na pożegnanie

wtorek, 24 stycznia 2017 21:02 / Autor: Michał Kaczor

To był ostatni mecz ROSY Radom w tej edycji Ligi Mistrzów. Radomianie przegrali z Neptunasem Kłajpeda 65:71.

Przed tym meczem wiadomo było, że ROSA niezależnie od wyniku zajmie ostatnie miejsce w swojej grupie. To było pożegnalne spotkanie Radomskich Smoków z europejskimi pucharami w tym sezonie i nie brakowało w nim emocji.

W pierwszej kwarcie dominował Neptunas. Goście z Litwy wykazali się wysoką skutecznością, a duże problemy w tym elemencie miała ROSA. Pierwszą odsłonę zakończyły rzuty osobiste Siksniusa. 13:22. W drugiej kwarcie radomianie grali zdecydowanie lepiej i wygrali 15:14. Co prawda nadal była duża strata do odrobienia, ale ROSA pozostawała w grze. Do przerwy 28:36.

W trzeciej kwarcie do głosu ponownie doszli goście. Szczególnie dobrze prezentował się Jimmy Baron, który co rzut poprawiał swój dorobek punktowy. 19:24 w trzeciej odsłonie praktycznie pozbawiło ROSĘ szans na zwycięstwo. Radomianie jednak nie odpuścili i w ostatniej kwarcie zmniejszyli stratę do 6 punktów. Mecz zakończył się wynikiem 65:71 dla Neptunasa Kłajpeda.

ROSA Radom zajęła ostatnie miejsce w grupie C Ligi Mistrzów. Z 14 spotkań radomianie wygrali trzy i zgromadzili na swoim koncie 17 punktów. Do kolejnej fazy rozgrywek awansowały cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. W przypadku grupy C są to ASVEL Lyon-Villeurbanne, Neptunas Kłajpeda, EWE Baskets Oldenburg i PAOK Saloniki.

ROSA Radom - Neptunas Klaipeda 65:71(13:22, 15:14, 19:24, 18:11)

ROSA: Callahan 14, Jackson 14, Zyskowski 11, Bell 7, Sokołowski 7, Jeszke 5, Bojanowski 5, Szymkiewicz 2, Witka 0, Zegzuła 0, Adams 0.

Neptunas: Johnson 14, Sarakauskas 13, Baron 13, Mazeika 9, Girdziunas 8, Grant 6, Siksnius 4, Drew 2, Kacinas 2, Beliauskas.