Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 236.

Kolejne zwycięstwo RCS-u!

poniedziałek, 30 stycznia 2017 09:51 / Autor: Michał Kaczor

RCS Czarni Radom odnieśli kolejne zwycięstwo w MłodejLidze. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokonali AZS Częstochowa 3:2.

Mecz z ostatnim w tabeli zespołem z Częstochowy miał wyrównany przebieg. W pierwszym secie radomianie wygrali na przewagi 27:25. Szczególnie dobrze w RCS-ie prezentował się Michał Moniak. W drugiej odsłonie więcej nerwów w końcówce zachowali goście. AZS Częstochowa wygrała 27:25 i wyrównała stan meczu.

W trzecim secie RCS Czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego wygrali 25:19, ale w kolejnej odsłonie musieli uznać wyższość gospodarzy - 20:25. W tie-breaku Czarni nie pozostawili rywalom złudzeń. Wygrali 15:8 i cały mecz 3:2.

RCS Czarni mają już zapewnione 3. miejsce w grupie B MłodejLigi i udział w play-offach. W ćwierćfinale radomianie zmierzą się z drugą drużyną grupy A. Tam sytuacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta. O pierwsze trzy miejsca walczą Jastrzębski Węgiel, BBTS Bielsko-Biała i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

AZS IV LO Częstochowa – RCS Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:27, 27:25, 19:25, 25:20, 8:15)

AZS: Niemiec, Mańko, Makówka, Rykała, Woźniak, Drążek, Teklak (libero) oraz Biały, Rakus, Jagielski, Ligocki, Moroziuk.

RCS: Czubiński, Wasilewski, Kozłowski, Moniak, Kędra, Tyszko, Leszczyński (libero) oraz Lejko, Gęborys