Dziś jest: Poniedziałek, 06 maja 2024

Czarni urwali punkt mistrzom

sobota, 04 lutego 2017 18:47 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Jeden punkt wywalczyli siatkarze z Radomia w meczu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Po bardzo emocjonującym pojedynku musieli uznać wyższość mistrzów Polski 3:2 (21:25, 26:24, 17:25, 25:19, 19:17). Radomianie z dorobkiem 34 punktów zajmują 7. miejsce w PlusLidze.

Na portalu plusliga.pl możemy przeczytać, że mistrzowie Polski rozegrali bardzo zacięte spotkanie z radomską drużyną. Goście od początku sobotniego meczu spisywali się bardzo dobrze. Świetna zagrywka i skuteczny atak zapewnił im zwycięstwo do 21. Kolejny set był bardzo wyrównany i niewiele zabrakło, a gospodarze przegraliby tę część meczu. Jednak w decydującej końcówce granej na przewagi zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli do 24. W następnych dwóch setach szala zwycięstwa przechylała się na stronę Cerrad Czarnych, a chwilę później Zaksy. Ostatecznie o podziale punktów pomiędzy wspomnianymi drużynami zadecydował tie-break.