Jan Pasterski

ROSA umacnia się w czołówce

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 07:23 / Autor: Michał Kaczor

Kolejne zwycięstwo ROSY. Radomskie Smoki pokonały AZS Koszalin 85:68.

Koszykarze ROSY mogli poczuć się zagrożeni tylko w pierwszej kwarcie, którą niespodziewanie przegrali 16:17. Druga odsłona to był już pokaz jakości i skuteczności. Radomianie wygrali 26:17 i po pierwszej połowie prowadzili 42:34.

W trzeciej kwarcie ROSA jeszcze bardziej powiększyła przewagę. Radomianie wygrali tę odsłonę 21:12. 17-punktowa przewaga sprawiła, że w ostatniej części meczu ROSA mogła zagrać spokojniej. Ostatecznie podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali 85:68.

Po 26. kolejkach ROSA Radom z dorobkiem 42 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

ROSA RADOM – AZS KOSZALIN 85:68 (16:17, 26:17, 21:12, 22:22)

ROSA: Sokołowski 16, Witka 11, Jackson 11, Harrow 8, Zyskowski 3 oraz Szymkiewicz 11, Zegzuła 11, Zajcew 7, Adams 3, Jeszke 3, Sadło 1, Gos 0.

AZS: Wall 15, Harris 12, Zalewski 11, Manigault 7, Nelson 0 oraz Millage 12, Wadowski 8, Johnson 3, Nowakowski 0, Stelmach 0, Wrona 0.