Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

SPORT

Memoriał Marka Galińskiego

wtorek, 03 października 2017 10:20 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja Memoriału Marka Galińskiego. Impreza poświęcona najbardziej utytułowanemu polskiemu kolarzowi górskiemu przeprowadzona zostanie w jego rodzinnej miejscowości Mroczkowie Gościnnym.

Urodzony w Opocznie Marek Galiński był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem górskim. Dziesięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju cross country, czterokrotnie w maratonie MTB. Cztery razy reprezentował kraj na igrzyskach olimpijskich, wielokrotnie uczestniczył także w mistrzostwach świata i Europy. Był również trenerem polskiej kadry kobiet. Zginął w wypadku samochodowym w marcu 2014 roku.

Po tym tragicznym wydarzeniu przyjaciele Marka Galińskiego postanowili, że co roku będą spotykać się na dużej rowerowej imprezie poświęconej właśnie kolarzowi z Mroczkowa. Tak powstał pomysł na Memoriały Marka Galińskiego. Dotychczas odbywały się one w Gielniowie. Jednak w tym roku kolarska impreza przeniesie się do Mroczkowa, wyjaśnia Mariusz Sarwiński, organizator imprezy.

Internetowe zapisy prowadzone są na stronie http://akces-sport.pl/mem-marka-galinskiego-ind/ Organizatorzy będą również przyjmować zgłoszenia w dniu zawodów do 30 minut przed startem każdego wyścigu. Jak dodaje Mariusz Sarwiński, rywalizacja w Mroczkowie odbywać się będzie na trasie dobrze znanej kolarzom. – Wielokrotnie rozgrywane były już na niej zawody w kolarstwie górskim – wyjaśnia.

Memoriał to jednak nie tylko rywalizacja. Zawody organizowane są po to, by przypominać o Marku Galińskim. Dlatego jednym z punktów sobotniego wyścigu będzie „Runda Honorowa dla Marka”, którą pokonają wspólnie kolarze. Złożą oni również wiązanki na jego grobie.

 

Harmonogram sobotnich zawodów

8.00 - zgłaszanie zawodników, rejestracja w biurze zawodów

- 10.00 - wyścigi dla dzieci i młodzieży szkolnej : 0-6 lat (mała runda), 7-10 lat (mała runda), 11-13 lat (2 rundy),14-16 lat (2 rundy)

- 11:00 - Żak, Żaczka, Młodzik, Młodziczka - 20-30 minut

- dekoracje zawodników wyścigu dla dzieci i młodzieży oraz żak, żaczka, młodzik, młodziczka

- 11:45 - Junior młodszy, Juniorka młodsza, Junior, Juniorka - 50-60 minut

- 13:30 - Kobiety Elita, Kobiety Masters, Masters III, Masters IV, Masters V - 60-70 minut

- 14.30 - „Runda Honorowa dla Marka” (wspólny przejazd i złożenie wiązanki)

- 15:00 - Elita, Masters I, Masters II - 80-90 minut

- 16:30 - dekoracja i ognisko

Dzieci i młodzież jest zwolniona z opłat startowych, pełnoletni uczestnicy wnoszą symboliczną opłatę 10 złotych.

 

Organizatorami Memoriału Marka Galińskiego są: Gmina Opoczno, Powiat Opoczyński, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, Opoczno Sport Team, Rada Miejsko-Gminna LZS w Opocznie oraz LUKS Mroczków Dzielna. Imprezę medialnie wspiera Radio Plus Radom.