Sylwia Pysiak

Medale dla Sławna

poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:37 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze ze Sławna podczas 81. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym, jakie odbyły się w Koziegłowach.

Podopieczni trenera Przemysława Gierczaka zdobyli tytuł mistrzowski i wicemistrzowski indywidualnie, a drużyna ze Sławna została najlepszą w Polsce. W elicie kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła Marta Turoboś. Agnieszka Szpocińska zdobywa srebro w U-23. Udane starty mieli też pozostali zawodnicy Hurom LKK LUKS Sławno. Julia Zięba przyjechała do mety piąta. Tomasz Budziński został czwartym orlikiem w Polsce, a jego brat Marcin Budziński ukończył wyścig na szóstym miejscu w U-23. Michał Sapieja po upadku i uszkodzeniu sprzętu walczył do końca i finiszował na 15 pozycji. Dzięki udanym startom indywidualnym ekipa ze Sławna wygrała również klasyfikację drużynową mistrzostw. – To były dla nas bardzo udane mistrzostwa – podsumowuje występ swoich podopiecznych Przemysław Gierczak. Trener dodaje również, że nie spodziewał się aż tak dobrych występów swoich zawodników.