Bolesna lekcja ROSY

poniedziałek, 22 stycznia 2018 10:06 / Autor: Michał Kaczor

Koszykarze ROSY Radom niespodziewanie przegrali z GTK Gliwice 73:96.

Porażka była niespodziewana, bo radomianie byli murowanym faworytem tego meczu. Drużyna z Gliwic jest kandydatem do spadku i z ROSĄ wygrali dopiero piąte spotkanie w sezonie.

Po pierwszej połowie drużyna z Gliwic prowadziła 45:39, co było poważnym ostrzeżeniem dla radomian. Kibice liczyli, że na trzecią kwartę "Radomskie Smoki" wyjdą odmienione, a tymczasem wszystko posypało się jeszcze bardziej. ROSA przegrała 24:14 i strata była już nie do odrobienia. Co gorsza, w ostatniej odsłonie gospodarze jeszcze powiększyli przewagę i wygrali 96:73.

Z pewnością można stwierdzić, że to był najgorszy mecz ROSY w tym sezonie. Dla radomian to była ósma porażka w tym sezonie.

GTK GLIWICE – ROSA RADOM 96:73 (20:15, 25:24, 24:14, 27:20)