Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

Trzy razy na tak!

niedziela, 04 lutego 2018 19:47 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Wynikiem 3:0 dla Wojskowych zakończył się mecz 19. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Cerrad Czarni Radom wygrali u siebie z Dafi Społem Kielce.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Wojskowych. Ostatnio radomianie pokonali MKS Będzin oraz Espadon Szczecin.

Niedzielny mecz od początku należał do gospodarzy. Chociaż w pierwszego seta lepiej weszli kielczanie, to Wojskowi szybko odrobili straty. Później gra toczyła się punkt za punkt, jednak końcówkę seta zdominowali Cerrad Czarni Radom, którzy dzięki większej skuteczności w kontrze doprowadzili pierwszą partię do wyniku 25:18.

Dyspozycja z pierwszego seta przełożyła się na początek drugiego. Czarni mieli mocne wejście i budowali przewagę, jednak goście nie dawali za wygraną. Odrobili straty doprowadzając do wyniku 9:8 i od tego momentu zespoły grały punkt za punkt 13:13. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli Wojskowi 18:13. Czarni utrzymywali poziom z poprzednich minut, a kielczanie nie wystrzegali się błędów. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla gospodarzy.

Podobnie jak w poprzednich dwóch setach, trzecia partia rozgrywała się punkt za punkt. Na prowadzenie wysunęli się również goście. Radomianie nie pozwolili kielczanom długo cieszyć się prowadzeniem. Chyba największych emocji przysporzyła kibicom obu drużyn końcówka meczu. Drużyny grały na przewagi, jednak ostatecznie również trzeci set należał do radomian. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 28:26.

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)

Czarni: Teryomenko 8, Vincić 5, Żaliński 15, Huber 7, Fornal 15, Kwasowski 7, Watten (libero) oraz Droszyński, Rybicki.

Kielce: Stępień 2, Schamlewski 4, Wachnik 13, Pawliński 6, Dokić 7, Morozau 9, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański, Nalobin, Superlak, Adamski.

MVP: Kamil Kwasowski (Czarni)

W następnej kolejce Cerrad Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z drużyną BBTS Bielsko-Biała. Mecz w sobotę, 10 lutego o godz. 17:00.