Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

SPORT

40 lat kajakarstwa górskiego w Drzewicy

piątek, 27 kwietnia 2018 10:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Działający w Drzewicy Ludowy Klub Kajakowy obchodzi w tym roku swój jubileusz. Główne obchody zaplanowane zostały na październik.

Swoje 40-lecie LKK Drzewica świętował będzie na początku października. Wtedy to na drzewickim torze zorganizowane zostaną zawody: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Memoriał Roberta Korzeniewskiego, a także Finał Pucharu Polski oraz Finał Ligi Młodzików. Imprezy te odbędą się w dniach 5-7 października. Główne uroczystości związane z obchodami 40-lecia funkcjonowania kajakarstwa slalomowego w Drzewicy zaplanowane zostały na 6 października. – W tym dniu m.in. zostanie odsłonięty skwer im. Drzewickich Olimpijczyków, a dalsza część uroczystości prowadzona będzie w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy – wyjaśnia Maria Smolarska, prezes klubu.

Organizatorzy uroczystości zwracają się z prośbą do wszystkich związanych z kajakarstwem slalomowym w Drzewicy o przesłanie informacji na temat osób działających w klubie na przestrzeni minionych 40 lat. – Chcielibyśmy podczas gali w RCK podziękować wszystkim osobom, które swoje losy związały z funkcjonowaniem kajakarstwa w Drzewicy – wyjaśnia prezes.

Maria Smolarska apeluje także o udostępnienie klubowi wszelkich materiałów dotyczących sekcji kajakowej w Drzewicy. Mogą to być informacje prasowe, fotografie, plakaty, medale, puchary. W ramach obchodów planowane jest zorganizowanie wystawy w RCK w Drzewicy na temat drzewickiej historii kajakarstwa slalomowego. Informacje należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., natomiast pamiątki z działalności klubu można przekazać do Aliny Szymańskiej, dyrektora RCK w Drzewicy.