Radomskie srebro

wtorek, 01 maj 2018 23:21 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Zespół KOTTRANS Radom wywalczył drugie miejsce na halowych mistrzostwach Polski w koszykówce 3x3. Mistrzostwo należy do zespołu Energa 3x3 Gdańsk.

Mistrzostwa, organizowane przez Polski Związek Koszykówki, odbyły się w Iławie. Dyscyplina polega w skrócie na grze trzyosobowych zespołów. Czas gry to 10 minut. Koszykówka 3x3 będzie po raz pierwszy rozgrywana na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

W Iławie zaprezentowały się dwie drużyny z Radomia: KOTTRANS Radom i KS KOTTRANS Radom. Obydwie spotkay się w ćwierćfinale turnieju. KOTTRANS Radom pokonał KS KOTTRANS Radom 21:10. W finale gdańszczanie pokonali natomiast radomian 21:9. Srebrne medale trafiły do: Sebastiana Kotowskiego, Jakuba Zalewskiego, Mateusza Zwęglińskiego i Konrada Kapturskiego.

KS KOTTRANS Radom - KS Play Basket 21:11

Sokoły 3x3 Ostrów - KOTTRANS Radom 9:21

SKK Siedlce2 - KOTTRANS Radom 4:21

ENERGA 3x3 Gdańsk - KS KOTTRANS Radom 21:10

KOTTRANS Radom - Calvados Kalisz 21:18

KOTTRANS Radom - KS KOTTRANS Radom 21:10

Planet Cash Team - KOTTRANS Radom 15:21

ENERGA 3x3 Gdansk - KOTTRANS Radom 21:9