Jan Pasterski

Zwycięstwo Czarnych!

czwartek, 18 października 2018 08:43 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. "Wojskowi" pokonali Indykpol AZS Olsztyn.

Na początku pierwszego seta obie drużyny grały "punkt za punkt". Czarni zanotowali serię skutecznych zagrań przy stanie 12:11 i powiększyli przewagę do 16:11. Indykpol jednak nie rezygnował i zdołał zbliżyć się na 1 punkt (20:21). W końcówce Czarni mieli piłki setowe przy wyniku 24:21. Drugą szansę wykorzystał Norbert Huber i pierwszy set "Wojskowych" w tym sezonie stał się faktem.

Podobny przebieg miał drugi set, w którym Czarni ponownie odskoczyli na kilka punktów (21:15) i w końcówce roztrwonili przewagę (24:22). Ostatnią piłkę skończył Huber i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 2:0.

Trzeci set to już dominacja radomian. Na początku Indykpol wypracował przewagę 2 punktów (4:2), ale po chwili było już 7:4 dla "Wojskowych". Wzorem poprzednich partii podopieczni Roberta Prygla odskoczyli (19:13), jednak tym razem nie dali się dogonić i pewnie wygrali 25:17.

INDYKPOL AZS OLSZTYN - CERRAD CZARNI RADOM 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)