Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

PlusLiga: mazowieckie derby dla ONICO

sobota, 02 lutego 2019 19:06 / Autor: Michał Kaczor

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:0. To szósta porażka "Wojskowych" w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Czarnych. "Wojskowi" objęli prowadzenie 6:3, a po chwili było już 10:6. Radość radomian nie trwała jednak długo, bo już wkrótce ONICO odrobiło stratę (13:13). Do stanu 20:20 obie drużyny grały "punkt za punkt", jednak w końcówce lepiej poradzili sobie gospodarze. Siatkarze ONICO wygrali seta 25:21.

W drugiej odsłonie siatkarze z Warszawy szybko objęli prowadzenie. Przy stanie 12:6 o czas poprosił trener Robert Prygiel. "Wojskowi" nie stawili oporu i ONICO miało piłki meczowe przy wyniku 24:15. Czarni w końcówce zdobyli 4 punkty z rzędu, jednak skuteczny atak Kwolka zakończył seta.

Trzeci set od początku ułożył się po myśli ONICO. Robert  Prygiel poprosił o czas przy stanie 8:3. Szkoleniowiec "Wojskowych" ponownie zebrał swoich zawodników, gdy na tablicy mieliśmy wynik 12:6. Ostatecznie radomianie przegrali seta 16:25 i cały mecz 0:3.

ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21; 25:19; 25:16)