Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

11 medali mistrzostw Polski!

poniedziałek, 13 maj 2019 11:54 / Autor: Michał Kaczor

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli 11 medali na mistrzostwach Polski seniorów w stylu klasycznym!

Złoty medal wywalczył Arkadiusz Kułynycz (kategoria wagowa 87 kg). W walce finałowej pokonał Tadeusza Michalika.

Srebrne medale dla Olimpijczyka zdobyli Jakub Ściegliński (kat. 55 kg), Piotr Przepiórka (kat. 77 kg), Wojciech Kański (kat. 82 kg) oraz Rafał Płowiec (kat. 130 kg).

Trzecie miejsce zajęli: Dominik Dudziński i Przemysław Piątek (kat. 60 kg), Michał Kośla (kat. 77 kg), Łukasz Fafiński (kat. 87 kg) oraz Marcel Kasperek i Karol Chudzik (97 kg).

Olimpijczyk Radom był bezkonkurencyjny w klasyfikacji drużynowej. Radomscy zapaśnicy zgromadzili 613 punktów, a drugi AKS Piotrków Trybunalski 280.

W zawodach wzięło udział 107 zawodników z 22 klubów Polski.