Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Puchar Polski: Radomiak w kolejnej rundzie

czwartek, 26 września 2019 08:08 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał Elanę Toruń 2:1 i awansował do 1/16 pucharu Polski.

Piłkarze Radomiaka rozpoczeli z wysokiego "c". Już w 4. minucie rzut karny wykorzystał Patryk Mikita. "Zieloni" nie odpuszczali i atakowali bramkę rywala. Elana Toruń wychodziła z groźnymi kontrami, ale na stanowisku był Artur Haluch. W 58. minucie mogło być 2:0 dla "Zielonych". Strzał Nowaka wybili z linii bramkowej obrońcy Elany. W 70. minucie gospodarze mieli okazję do wyrównania, jednak Radomiaka uratował słupek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0, wyrównującego gola strzelił Stryjewski. Piłkarze Radomiaka nie zamierzali jednak grać dodatkowych 30 minut. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola na 2:1 strzelił Kluska.

Do końca meczu wynik nie zmienił się i Radomiak awansował do kolejnej rundy pucharu Polski.

Elana Toruń - Radomiak Radom 1:2 (0:1)

Gole: Stryjewski 88' - Mikita (k.) 4', Kluska 90'

Elana: Knut - Onsorge, Górka, Dobosz, Urbański, Zagórski, Stryjewski, Kozłowski, Kościelniak, Kryszak, Jóźwicki (46' Kisiel)

Radomiak: Haluch - Faraji, Pietrzyk, Klabnik, Lewandowski, Mikita, Karwot (46' Kluska), Winsztal (75' Nowakowski), Filipowicz (90' Gilewski), Banasiak, Nowak