Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

SPORT

Od hymnu do zwycięstwa

niedziela, 10 listopada 2019 18:15 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Cerrad Enea Czarni Radom nie stracili ani jednego seta. Na hali radomskiego MOSiR-u pokonali dziś 3:0 MKS Będzin. 

Mecz w przeddzień Święta Niepodległości nie był pozbawiony patriotycznych akcentów. Przed spotkaniem wszyscy odśpiewali hymn Polski. Kibice rozwinęli ogromne biało-czerwone flagi. Ten niepodległościowy wstęp dobrze podziałał na Czarnych. Mecz mógł się podobać. Obydwie drużyny grały ofensywnie. Finisz w poszczególnych setach należał jednak do radomian.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa. W krótkim czasie po bardzo przeciętnym meczu z Wisłą nasza drużyna w konfrontacji z dużo mocniejszą według mojej oceny drużyną jaką jest Będzin prezentuje zupełnie inny poziom sportowy. To pokazuje jak dużo kryje się w głowach zawodników. Dziś wreszcie widziałem swoją drużynę zaangażowaną, grającą spokojnie, ale agresywnie - powiedział po meczu trener Wojskowych Robert Prygiel.

Cerrad Enea Czarni Radom odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie w PlusLidze. Po czterech meczach zajmują ósmą lokatę w tabeli. Już w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Cuprumem Lubin.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić 2, Butryn 17, Protopsaltis 11, Włodarczyk 9, Pajenk 8, Boruch 7, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Filip 2, Kędzierski, Firszt

MKS Będzin: Sanders, Faryna 15, Fayazi 2, Sossenheimer 5, Gunia 7, Ratajczak 2, Potera (libero) oraz Fornal 2, Superlak 5, Sobański 6, Schmidt 1