KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk

Radomianki przegrywają w Łodzi

wtorek, 12 listopada 2019 09:12 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:2 dla drużyny Grot Budowlani Łódź zakończył się mecz w ramach 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały, mimo że początek meczu należał do nich.

Pierwszy set zdecydowanie należał do radomianek. Przy stanie 12:4 dla Radomki trener Grot Budowlanych Łódź wykorzystał drugą przerwę. Łodziankom trudno było wrócić do formy, pomogła zmiana rozgrywającej, jednak wypracowana wcześniej przewaga - mimo błędów w zagrywce - pozwoliła radomiankom wygrać pierwszego seta 25:22.

W drugim secie to gospodynie zdecydowanie były górą. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza były lepsze w każdym elemencie gry. Siatkarki z Radomia dzielnie walczyły i punkt po punkcie odrabiały straty. Przy stanie 20:18 dla gospodyń o przerwę poprosił trener Krzyształowicz. W końcówce tej partii walka zaczęła się na dobre. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Budowlane wciąż utrzymywały przewagę jednego/dwóch oczek, ale to nie zniechęcało naszych siatkarek. Upragniony 25 punkt radomianki zdobyły po mocnym ataku Rity Azizovej i nieporozumieniu po stronie siatkarek Grota. Drugi set zakończył się wynikiem 25:23.

Wydawać by się mogło, że trzeci set będzie formalnością dla zawodniczek E.Leclerc Radomki Radom, jednak gospodynie nie poddawały się. Przy wyniku 14:9 dla ekipy z Łodzi o przerwę poprosił trener Skrok. Ta, ani kolejna prośba o czas nie poprawiła gry radomianek. Przewaga Budowlanych była na tyle wysoka, że ten set radomianki musiały spisać na straty. Grot Budowlani Łódź wygrały tę część meczu 25:16.

Wraz z kolejnym setem rosły emocje - walka toczyła się na przewagi, nie brakowało piłek setowych, a dla Radomki - meczowych. Niestety więcej zimnej krwi na koniec zachowały gospodynie. To one wygrały czwartego seta i doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set był formalnością, ale tym razem dla gospodyń. Gra rozpoczęła się wynikiem 2:2, jednak później szybko Budowlani odskoczyli i już do końca przewagi nie dało się zbić. Piąty set zakończył się wynikiem 15:8, a całe spotkanie 3:2 dla drużyny Grot Budowlanych Łódź.

Następny mecz siatkarki Radomki Radom rozegrają również na wyjeździe z ŁKS-em Commercecon Łódź.  Mecz w środę, 13 listopada o godz. 18.30.

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc Radomka Radom:  3:2  (22:25; 23:25; 25:16; 33:31; 15:8)

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Lazcano, Azizova, Kubacka, Bałuk, Mucha, Bodasińska (L), Witkowska (L) oraz Bałucka, Biała, Zaborowska, Szczepańska – Pogoda.

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Śmieszek, Leys, Twardowska, Kraiduba, Pencova, Stenzel (L) oraz Bałdyga, Lewandowska, Bączyńska.