Koszykówka

HydroTruck Radom pokonał Legię Warszawa!

sobota, 08 lutego 2020 10:08 / Autor: Michał Kaczor

Koszykarze HydroTrucku Radom pokonali Legię Warszawa 79:76.

HydroTruck od samego początku ruszył do ofensywy. „Radomskie Smoki” po pierwszej kwarcie prowadziły 19:8. W drugiej odsłonie Legia zaczęła odrabiać stratę. Goście na niespełna 3 minuty przed końcem pierwszej połowy zbliżyli się na 1 punkt (27:26), ale w końcówce radomianie powiększyli przewagę do 5 „oczek” (36:31).

Trzecia kwarta to ponownie popis HydroTrucku. Radomianie zdecydowanie przeważali i na ostatnią odsłonę zeszli z prowadzeniem 58:43. Legia jednak nie zamierzała się poddawać i już po czterech minutach czwartej kwarty doprowadziła do remisu 60:60. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie 67:66. Końcówka należała do radomian. HydroTruck ostatecznie wygrał 79:76.

W radomskiej drużynie najwięcej punktów zdobył Carl Lindbom (23).

HydroTruck Radom – Legia Warszawa 79:76 (19:8; 17:23; 22:12; 21:33)