Siatkarskie emocje w Szydłowcu

poniedziałek, 24 lutego 2020 11:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Szydłowiec był 22 i 23 lutego 2020 roku polską stolicą piłki siatkowej.

Po raz 8 odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. O puchar burmistrza Szydłowca rywalizowało 26 drużyn z całej Polski. 23 lutego w hali PSP nr 2 im. Jana Pawła II nagrody w imieniu burmistrza wręczyła Dorota Kubiś sekretarz gminy oraz dyrektor PSP nr 2 Krzysztof Ubysz - informuje Grzegorz Nowak prezes Rodzinnej Akademii Sportu w Szydłowcu. Wśród mężczyzn: 1 miejsce zajął zespół Jurne Młokosy Warszawa, 2 miejsce Stolpaw, 3 miejsce RAS Szydłowiec i 4 miejsce Fundacja Viva Atletica. W kategorii kobiet: 1 miejsce Apollo Kraków, 2 miejsce Mi Mi Łódź, 3 miejsce Bez obaw Kraków, 4 miejsce Dream Team Łódź. Wręczone zostały także nagrody indywidualne: najlepsza środkowa - Fatima Balza, najlepsza środkowa Magdalena Witkiewicz, najlepszy przyjmujący Grzegorz Szumilewicz, najlepszy atakujący Łukasz Tkacz, MVP turnieju kobiet: Dorota Szumska z Apollo Kraków otrzymała koszulkę zawodniczki E. Leclerc Radom Anny Bodasińskiej. MVP turnieju mężczyzn został Przemysław Gałecki z zespołu Jurne Młokosy Warszawa otrzymał koszulkę i spodenki ZAKSA Kędzierzyn - Koźle. Najlepsza zawodniczka z Szydłowca: Weronika Wilczyńska, najlepszy zawodnik z Szydłowca Michał Koryciński - wymienia Grzegorz Nowak prezes Rodzinnej Akademii Sportu w Szydłowcu.

Komitet organizacyjny turnieju: Grzegorz Nowak, Paweł Bloch, Aleksandra Jednak - Lis oraz zawodniczki i zawodnicy RAS 6.