Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w sprawie zakończenia sezonu

środa, 27 maj 2020 09:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: radomiak.pl
Elżbieta Warchoł

Sezon zakończyła już trzecia liga piłki nożnej. Tymczasem w czwartej - Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zdecydował, że 10, 13 i 17 czerwca mają się odbyć dodatkowe mecze. Zagrają: Radomiak II, Błonianka, MKS Piaseczno i Victoria Sulejówek.

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął we wtorek, 26 maja postanowienia dotyczące zakończenia sezonu 2019/20.

Zdecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier - czytamy na stronie internetowej MZPN.

Kilka ważnych decyzji pozostawiono otwartych, w zależności od rozporządzenia władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. Jeśli takie zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca; jeśli nie będzie zgody premiera, prawo do barażu o awans do III ligi (termin: 27 czerwca br. na neutralnym terenie) otrzymają zespoły z pierwszych miejsc, wyłonione na podstawie przepisów regulaminu § 16 ust. 3 pkt. 1 lit. d Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN. Zapis ten będzie obowiązywał we wszystkich klasach niższych niż ligi wojewódzkie; nie będą w nich także rozgrywane mecze barażowe o awans. Istotnym jest także postanowienie o braku spadków w odniesieniu do wszystkich klas rozgrywkowych Mazowieckiego ZPN; status quo zostaje utrzymane na następny sezon - informuje MZPN. Kiedy otwarty zostanie nowy sezon, tego jeszcze nie wiadomo.