Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Koszykówka

MVP ligi chorwackiej w HydroTrucku Radom

wtorek, 02 czerwca 2020 11:10 / Autor: Michał Kaczor
fot. rosasport.pl
Michał Kaczor

Amerykanin Nickolas Neal w przyszłym sezonie zagra w HydroTrucku Radom. To MVP ligi chorwackiej.

31-letni Amerykanin gra na pozycji rozgrywającego i ma 183 cm wzrostu. W poprzednim sezonie grał w chorwackim klubie KK Alkar Sinj. Wystąpił we wszystkich 20 meczach, w których zdobywał średnio 18,4 punktu, 5,5 asysty oraz 2,1 przechwytu.

Wcześniej występował m.in. w lidze gruzińskiej w BC Cactus Tbilisi i Delcie Tbilisi oraz lidze włoskiej w Sunshine BK Team Vieste.

Amerykanin pochodzi z Detroit, ale jest absolwentem Purdue University North Central. Zapisał się w historii uczelni jako pierwszy gracz w jej historii, który zdobył ponad 1000 punktów (dokładnie 1121 w niecałe dwa lata).

– Neal chce grać u nas i to jest najważniejsza informacja. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i podpisaliśmy roczny kontrakt. Mocno liczymy na umiejętności i doświadczenie tego gracza, dla którego – co ważna – występy w Europie nie będą pierwszyzną – podkreśla Piotr Kardaś, HydroTrucku Radom.

– Nickolas Neal jest graczem, którego charakterystyka bardzo nam odpowiada. To dość niski rozgrywający, ale niezwykle szybki, będący dobry atletą i defensorem. Zdobywa dużo punktów, ale też chętnie dzieli się piłką z kolegami i skutecznie broni, szczególnie dobrze na piłce. Rozmawialiśmy z nim dużo i wydaje się być człowiekiem z bardzo fajną osobowością, co także nie jest bez znaczenia – mówi trener HydroTrucku Robert Witka.