Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

Piłka nożna

Radomiak bez licencji na Ekstraklasę!

środa, 03 czerwca 2020 09:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. WCh/RPR
Michał Kaczor

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała licencji Radomiakowi na grę w PKO Ekstraklasie. Klub zapowiada odwołanie i szuka stadionu, na którym mógłby grać w przypadku awansu.

Radomiak po raz pierwszy uczestniczył w procesie licencyjnym do gry w Ekstraklasie. Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o nieprzyznaniu licencji. Chodzi głównie o stadion przy ul. Narutowicza, który nie spełnia wymogów.

- Znając niedostatki stadionu MOSiR i jednocześnie w perspektywie oddanie do użytku stadionu przy ul. Struga, wnioskowaliśmy o dopuszczenie na sezon 2020/2021 obiektu przy ul. Narutowicza. Ostatecznie jednak musimy wskazać stadion zastępczy, na którym nasi piłkarze mogliby występować po ewentualnym awansie do Ekstraklasy. Obecnie szukamy rozwiązania tej sytuacji - czytamy w komunikacie klubu.

Komisja Licencyjna stwierdziła również, że Radomiak nie spełnia kryteriów F.01, F.03, F.04, F05, czyli klub nie przedstawił rocznego sprawozdania finansowego, nie udowodnił, że nie zalega z płatnościami za transfery, nie ma zaległości wobec ZUS, US oraz Piłkarskiego Sądu Polubownego i nie przedstawił prognozy finansowej.

Klub zapowiedział jednocześnie odwołanie od decyzji komisji.