Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Piłka nożna

Z ostatniej chwili! Mecze domowe Radomiaka bez udziału kibiców!

piątek, 19 czerwca 2020 20:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. radomiak.pl
Michał Kaczor

Decyzją wojewody mecze domowe Radomiaka odbędą się bez udziału kibiców.

Mecz Radomiaka z Chojniczanką Chojnice miał odbyć się z udziałem 999 kibiców. Kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego do klubu dotarła decyzja wojewody mazowieckiego, że to spotkanie, a także pozostałe w tym sezonie odbędą się bez publiczności.

- Zgodnie z rekomendacją Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zakazie udziału publiczności w rozgrywkach I ligi w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020, meczów barażowych o awans do Ekstraklasy oraz meczów towarzyskich Radomiaka Radom na terenie stadionu MOSiR. Najbliższy mecz pomiędzy Radomiakiem Radom a Chojniczanką Chojnice bez udziału publiczności odbędzie się 20 czerwca. Pozostałe mecze ligowe w województwie mogą odbyć się z udziałem publiczności przy zachowaniu reżimu sanitarnego - czytamy w komunikacie wojewody mazowieckiego.

Decyzja dotyczy także meczów z Wigrami Suwałki, Olimpią Grudziądz, Miedzią Legnica oraz spotkań barażowych. 

- Z informacji Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, wynika, że na terenie miasta Radomia do chwili obecnej odnotowano największą liczbę przypadków aktywnych zakażeń COVID-19 na 10 tys. mieszkańców na terenie województwa mazowieckiego a Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu negatywnie zaopiniował przeprowadzenie imprezy masowej z udziałem publiczności na terenie stadionu przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu z uwagi na obecną sytuację epidemiczną - czytamy w komunikacie.

Wkrótce klub odniesie się do decyzji wojewody.

Zapraszamy do nas: