Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

SPORT

Posucha na stadionie, trwają prace wykończeniowe przy hali

poniedziałek, 29 czerwca 2020 14:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com Radomskie Centrum Sportu
Weronika Chochoł

Budowa stadionu w ramach Radomskiego Centrum Sportu stanęła w miejscu. Od miesiąca na placu budowy toczą się drobne prace.

Jak poinformował podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu Robert Pankowski - kierownik Działu Inwestycji w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu, na stadionie trwają drobne prace przygotowawcze i porządkowe. 

- Podczas posiedzenia komisji, tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się, dlaczego te prace się nie toczą. Ciągle wybierana jest koncepcja, co zrobić z trybuną - mówi Łukasz Podlewski - przewodniczący doraźnej komisji ds. budowy Radomskiego Centrum Sportu: 

Inaczej jest w przypadku hali wciąż toczą się prace wykończeniowe. Ściany przygotowywane są pod malowanie, zakończyło się betonowanie attyki, w hali i na łączniku układana jest glazura i terakota. trwają również prace przy montowaniu kanałów wentylacyjnych w łączniku, gotowe są odcinki instalacji sanitarnych. Częściowo zrobiona jest również elektryka. O szczegółach mówi Robert Pankowski: 

Wykonawca zapewnia, że jeśli chodzi o halę widowiskowo-sportową, wszystkie zakresy zostały zakontraktowane, z wyłączeniem instalacji sportowych - systemu biletowego i bramek. 

W przypadku układu drogowego wykonana została kanalizacja deszczowa. Zakończyły się prace przy odcinku drogowym do ul. 11 Listopada - wykonana została nawierzchnia dróg i parkingów. Gotowe są również parkingi od ul. Struga. Aktualnie trwają prace przy schodach terenowych. 

Na placu budowy zatrudnionych jest obecnie 24 podwykonawców. Na dzień dzisiejszy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu nie wpłynął wniosek od wykonawcy dotyczący wydłużenia terminu wykonania inwestycji. 

Hala widowiskowo-sportowa miała być gotowa w listopadzie 2018 roku, natomiast zakończenie stadionu początkowo planowano na luty 2019 roku. Firma Betonox Construction na zrealizowanie tej inwestycji ma czas do 15 stycznia 2021. Do tej pory podpisane zostały dwa aneksy, które zwiększyły kwotę zamówienia o prawie 2,2 miliony złotych. Kolejne aneksy do umowy są w przygotowywaniu. 

Zapraszamy do nas: