Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Piłka nożna

Mecz Broni z Pogonią przełożony. Powód: podejrzenie zakażenia koronawirusem

sobota, 04 lipca 2020 10:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/PogonGrodziskMazowiecki
Weronika Chochoł

Czterech zawodników Broni Radom, a także dwóch przedstawicieli sztabu mogło mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sobotni mecz został przełożony. 

Z osobą zakażoną koronawirusem mogło mieć kontakt czterech zawodników klubu oraz masażysta i kierownik. W zwiazku z tym klub wystąpił do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej o zmianę terminu spotkania. 

Jak informuje MZPN, mecz został przełożony na czwartek, 9 lipca. Spotkanie - o ile wyniki przebadanych osób będą negatywne - zostanie rozegrane o godz. 18.00.

 RKS Broń 1926 Radom został zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Związku o wynikach testów.

Jeżeli wyniki testów będą pozytywne i kwarantanna zostanie rozszerzona na pozostałych zawodników Broni Radom, mecz Pucharu Polski Broń Radom – Pogoń Grodzisk Mazowiecki zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść GKS-u. 

Na kwarantannę - również w wyniku prawdopodobnego kontaktu z osobą zakażoną - trafili piłkarze Zamłynia Radom i Oskara Przysucha (po jednym zawodniku z każdego klubu). Nie mogą oni uczestniczyć w treningach i podobnie jak piłkarze Broni, do połowy przyszłego tygodnia poznają wyniki testów.

Zapraszamy do nas: