Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Resovia wygrywa turniej w Kozienicach. Czarni na drugim miejscu

niedziela, 30 sierpnia 2020 16:35 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Ogólnopolski turniej piłki siatkowej w Kozienicach dobiegł końca. W finale Asseco Resovia po czterech setach pokonała drużynę Czarnych.

Turniej trwał dwa dni 29-30 sierpnia. W niedzielę poznaliśmy ostateczną klasyfikację. W meczu o trzecie miejsce Miejski Klub Sportowy Będzin pokonał LKPS Lublin. W meczu o pierwsze miejsce spotkali się Asseco Resovia i Cerrad Enea Czarni Radom. Gra była zacięta, a przy stanie 2:0 w setach dla Resovi kibice Czarnych wciąż mieli nadzieję na zwrot akcji:

Ku uciesze kibiców Wojskowi obronili trzeci set. Jednak czwarty zakończył się znaczną przewagą drużyny z Rzeczowa 25:19.

Mimo przegranej trener Czarnych Dima Skoryy widzi plusy w występie swojej drużyny:

Jak będzie wyglądał najbliższy tydzień Cerrad Enea Czarnych Radom:

Turniej w Kozienicach ma charakter przygotowawczy dla najlepszych drużyn w kraju i od lat jest organizowany przez Gminę Kozienice przy wsparciu Enei Wytwarzanie. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Kto wie czy w ten weekend na parkiecie hali w Kozienicach nie widzieliśmy zwycięzcy PlusLigi? PlusLiga wraca do gry już 11 września.