Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Trzecie zwycięstwo Radomiaka!

środa, 16 września 2020 20:53 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Chrobrego Głogów 2:1. "Zieloni" w Fortuna 1. Lidze wciąż mają komplet punktów!

I połowa:

Mecz rozpoczął się od ofensywnej gry Radomiaka. „Zieloni” długo utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili stworzyć sobie okazji do strzelenia gola. Ta sztuka udała się w 21. minucie. Akcję rozpoczął Damian Jakubik, który minął dwóch piłkarzy Chrobrego, podał do Karola Angielskiego, a ten skierował piłkę do bramki. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Leandro, jednak jego strzał poleciał wysoko nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy szansę na wyrównanie mieli gospodarze, ale strzał głową Praznovskiego złapał Kochalski.

II połowa:

Piłkarze Chrobrego zaczęli drugą połowę od mocnego uderzenia. Po rzucie wolnym obrońcy Radomiaka wybili piłkę, ale ta trafiła do Michała Ilków-Gołąba, a zawodnik gospodarzy pięknym strzałem z woleja pokonał Kochalskiego. „Zieloni” mogli ponownie wyjść na prowadzenie w 65. minucie. Strzał sprzed pola karnego oddał Angielski, jednak piłka trafiła w słupek. W kolejnych minutach gospodarze przejęli inicjatywę. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Ziemann, a chwilę później strzał Banaszewskiego obronił Kochalski. Od 74. minucie Chrobry grał w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę dostał Lebedyński. Dla Radomiaka był to sygnał do ataku. W 79. minucie w polu karnym Karol Podliński został sfaulowany i sędzia podyktował „jedenastkę” dla podopiecznych Dariusza Banasika. Tę na gola zamienił Leandro. W końcówce piłkarze Chrobrego mogli wyrównać, ale kapitalną interwencją popisał się Kochalski.

Chrobry Głogów – Radomiak Radom 1:2 (0:1)

Gole: Michał Ilków-Gołąb 48’ - Karol Angielski 21’, Leandro 80’ z karnego