Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Siatkówka

Mecz z Treflem Gdańsk wielką zagadką

piątek, 18 września 2020 13:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom zagrają w niedzielę z Treflem Gdańsk. Mecz będzie wielką niewiadomą, bo ekipa z Gdańska jeszcze w tym sezonie nie grała.

Trefl Gdańsk to, jak do tej pory, klub najbardziej dotknięty przez pandemię. W lipcu wykryto zakażenie u 13 zawodników i 3 członków sztabu szkoleniowego. Co prawda wszyscy uporali się z koronawirusem, ale zaburzyło to cykl przygotowawczy. W związku z tym siatkarze Trefla jeszcze w tym sezonie nie rozegrali meczu w PlusLidze.

- To będzie mecz, w którym chcemy skoncentrować się na swojej grze. Mało jest informacji na temat gry Gdańska. Tak naprawdę tydzień temu dopiero rozegrali sparing z Bydgoszczą, który mamy nagrany i wiemy, że już praktycznie wszyscy są zdrowi - mówi trener Robert Prygiel.

Drużyna z Gdańska mocno przebudowała swój skład. W Treflu zagrają m.in. Mateusz Mika, Mariusz Wlazły czy Moritz Reichert.

- Drużyna, która w tamtym sezonie grała naprawdę fajną, atrakcyjną dla oka i skuteczną siatkówkę, ale odeszli z niej znaczący zawodnicy - atakujący Filipiak i przyjmujący Halaba i Schott. Nowe transfery w Gdańsku nie spowodowały dużego ubytku jakościowego. Jest Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, bardzo ciekawy reprezentant Niemiec - Reichert, więc musimy być bardzo czujni - ocenia trener.

W drużynie Cerrad Enea Czarnych Radom wszyscy będą gotowi do gry w niedzielę z Treflem. Dobre wieści płyną, jeśli chodzi o Brazylijczyka Lucasa Lóha, który zmaga się z kontuzją brzucha.

- Badania wykazały bardzo duży progres w leczeniu. Myślę, że już dzisiaj pomalutku zacznie trenować z drużyną. Oczywiście, to będzie wymiar na poziomie 30-40%, ale myślę, że już za tydzień lub półtora będziemy widzieć Lucasa w pełni trenującego, więc dojście do formy, mam nadzieję, zajmie mu około 2-3 tygodni. Pozostali zawodnicy są wszyscy. Dojechał do jas Maciek Nowowsiak - mówi trener.

Michał Ostrowski, kapitan drużyny, podkreśla, że celem jest popełniać jak najmniej błędów.

- Staramy się patrzeć na siebie, pilnować swojej gry, żeby było mało błędów - powiedział "Ostry".

Trener Robert Prygiel zachęca kibiców do przyjścia na mecz.

- Gra z dopingiem zupełnie inaczej nam wychodzi. Gramy dla was. Wspierajcie nas - apeluje trener.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk rozpocznie się w niedzielę (20 września) o 20:30 w hali MOSiR w Radomiu.