Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Siatkówka

Riccardo Marchesi: naszym celem jest walka z każdym

poniedziałek, 21 września 2020 10:20 / Autor: Michał Kaczor
fot. E. Leclerc Moya Radomka Radom
Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom rozpoczyna sezon TauronLigi. - Naszym celem jest walka z każdym - mówi trener Riccardo Marchesi.

E. Leclerc Moya Radomka Radom w pierwszym meczu TauronLigi zmierzy się z drużyną Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Radomka w tym sezonie jest mocno przebudowana. Zmienił się niemal cały trzon drużyny z trenerem na czele. Nowym szkoleniowcem został Włoch Riccardo Marchesi, a kapitanem doświadczona Katarzyna Skorupa.

Trener podkreśla, że drużyna nie jest jeszcze gotowa w 100%.

- Drużyna cały czas wzrasta. W zeszłym tygodniu mieliśmy wiele danych z meczów towarzyskich. Drużyna pracuje. Nie jesteśmy jeszcze gotowi w 100%, ale to jest praca do wykonania podczas sezonu - powiedział Riccardo Marchesi.

E. Leclerc Moya Radomka Radom nie ma konkretnego celu na ten sezon.

- Naszym celem jest walka z każdym. Nie chcę mówić o konkretnych miejscach, bo możemy rywalizować z każdym. Oczywiście, jest kilka drużyn, jak Rzeszów, Police, ŁKS czy Budowlani, które są bardzo skuteczne i mają wiele dobrych zawodniczek, ale myślę, że możemy walczyć z każdym - podkreśla trener.

Riccardo Marchesi liczy, że Radomka sprawi w tym sezonie wiele niespodzianek.

- Ta drużyna może sprawić niespodziankę w sezonie. Nastawienie i atmosfera są bardzo dobre. Jestem z tego dumny. W każdym treningu naciskamy, żeby wycisnąć jak najwięcej. Wszystkie dziewczyny chcą tego samego - zapewnia trener.

Trener ma nadzieję, że hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie pełna, a na trybunach zagości doping.

- Chcę widzieć wielu kibiców, bo to dla mnie i dla części dziewczyn to pierwszy oficjalny mecz z tą drużyną. Potrzebujemy waszego wsparcia - apeluje Marchesi.

Początek meczu E. Leclerc Moya Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz dziś (21 września) o 17:30 w hali MOSiR w Radomiu.