Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Siatkówka

Enea Wytwarzanie co najmniej do końca sezonu gra z Cerrad Enea Czarnymi Radom

piątek, 02 października 2020 14:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Do końca obecnego sezonu będzie obowiązywała umowa spółki Enea Wytwarzanie z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Obie strony pracują jednocześnie nad podjęciem współpracy długofalowej.

To już trzeci rok współpracy klubu z Eneą Wytwarzanie, ale drugi sezon na warunkach sponsoringu tytularnego. Dzisiaj oficjalnie zostało zawarte porozumienie między dwoma stronami.

- Bardzo cieszę się, że udało się spotkać i zalegalizować pewne ustalenia. Chciałem przypomnieć, że parę miesięcy temu spotkaliśmy się, padły pewne deklaracje i dziś zostały one wypełnione – mówi Wojciech Stępień, prezes Cerrad Enea Czarnych Radom.

Poseł Marek Suski powiedział, że to znaczne zwiększenie wsparcia dla klubu.

- Jest mi niezmiernie miło, że pomimo ograniczeń wynikających z pandemii, radomski sport uzyskuje wsparcie od spółek skarbu państwa. Nie tylko utrzymany jest dotychczasowy poziom wsparcia, ale nawet zwiększony – powiedział.

Oprócz sponsoringu seniorów Cerrad Enea Czarnych Radom, Enea Wytwarzanie wspiera również grupy młodzieżowe. W ramach projektu Enea Akademia Sportu klub zorganizuje m.in. mini ligę siatkarską dla dzieci i młodzieży.

- Enea jest stabilizatorem sytuacji finansowej w klubie. Myślę, że to jest potężny filar, na którym można zbudować drużynę, która będzie nosiła zwycięstwa – mówi Jarosław Ołowski, wiceprezes Enea S.A. ds. finansowych.

Jan Mazurkiewicz, wiceprezes spółki cieszy się, że wartość klubu wzrasta.

- Z punktu widzenia biznesowego jest to dla Enei bardzo dobry interes – powiedział.

- Jest to dla nas niezmiernie istotna sprawa, bo możemy planować przyszłość i rozwój – mówi Janusz Dasiewicz, przewodniczący rady nadzorczej klubu.

Prezes Wojciech Stępień mówi, że są prowadzone rozmowy, żeby rozpocząć współpracę długofalową ze spółką Enea Wytwarzanie.

Umowa obowiązuje do końca sezonu 2020/2021.