Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Remis Radomiaka

piątek, 16 października 2020 21:44 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka zremisowali na wyjeździe z Odrą Opole 1:1. „Zieloni” przerwali serię trzech porażek z rzędu.

Odra, jako wicelider, była faworytem tego meczu. Drużyna z Opola wyszła na prowadzenie w 11. minucie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Sebastiana Bonieckiego. Radomiak próbował od razu odpowiedzieć, jednak kolejne próby były zbyt lekkie lub niecelne. W 53. minucie szansę na wyrównanie miał Lewandowski, jednak z kilku metrów nie trafił w bramkę Odry. Sytuacja skomplikowała się w 66. minucie. Drugą żółtą kartkę dostał Meik Karwot i „Zieloni” musieli radzić sobie w „10”. Mimo gry w osłabieniu, Radomiak atakował. W 77. minucie faulowany w polu karnym był Karol Podliński i sędzia podyktował „jedenastkę”. Tę na gola zamienił wprowadzony chwilę wcześniej Leandro. W końcówce Odra próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik nie zmienił się.

Odra Opole - Radomiak Radom 1:1 (1:0)

Gole: Bonecki 11’ - Leandro 78’ (k)