Jan Pasterski

Leandro dał zwycięstwo Radomiakowi

piątek, 06 listopada 2020 19:35 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Stomil Olsztyn 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Leandro.

Na początku spotkania blisko strzelenia gola był Stomil. W 6. minucie z rzutu wolnego próbował Łuczak, piłka odbiła się od dwóch słupków i nie wpadła do bramki. W 26. minucie sprzed pola karnego strzelał Sierant, jednak nie trafił w bramkę. W 34. minucie z dystansu uderzał debiutujący w Radomiaku Scheidt, ale na posterunku był bramkarz Stomilu. „Zieloni” byli blisko pierwszego gola w 40. minucie. Miłosz Kozak strzelał po dośrodkowaniu od Leandro i piłka trafiła w słupek.

Radomiak wyszedł na prowadzenie w 59. minucie. Piłkę w polu karnym dostał Leandro i strzałem z półwoleja pokonał bramkarza Stomilu. W drugiej połowie sporo było walki w środku pola. Obie drużyny nie dochodziły do dogodnych sytuacji strzeleckich, ale Radomiak przeważał. W ostatnich minutach wszystko na jedną kartę postawili gracze Stomilu. Gra toczyła się głównie na połowie „ZIelonych”. Podopieczni Dariusza Banasika zdołali jednak utrzymać prowadzenie i dopisali 3 punkty do tabeli Fortuna 1. Ligi.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1 (0:0) Gol: Leandro 59’